Абутилон (кімнатний клен): 110 фото, посадка, догляд, правила поливу, пересадка

Особливості невибагливої кімнатної рослини Абутилон (кімнатний клен). Фото, описом, правила підживлення та поливу рослини в домашніх умовах.

Абутилон, також званий кімнатним кленом, – дуже красива рослина, що цвіте з весни до осені. Дуже популярна рослина, тому що доглядати її нескладно.

Все, що потрібно знати про абутилон

Абутилон – дуже красиві квіти, що ростуть у Чилі, в Південній Америці. Рослина, яка, безперечно, привнесе нотку екзотики до будь-якого саду.

Опис квітки налічує понад 120 різних видів Abutilon. Деякі з них схожі на трави, інші ближче до ліан або кущів. У всіх випадках квіти виглядають дуже привабливо, а іноді навіть листя дивують.

 1. Розглянувши детально фото абутилону, ви будете здивовані незвичайною красою та видовою різноманітністю цього представника. Серед традиційно вирощуваних або цікавих сортів можна виділити такі:
 2. Abutilom megapotamicum, також званий Trailing Abutilon – він повзає і навіть піднімається, якщо є грати. Червоно-жовтогарячі квіти і темно-зелене листя роблять його фаворитом серед свого роду.
 3. Гібриди Abutilon – вони мають гарну форму куща. Квіти також бувають різних кольорів від білого до червоного, від фіолетового до сріблясто-рожевого та навіть жовтого.
 4. Abutilon pictum – цей сорт виділяється своїм листям, усеяним жовтими плямами. Як правило, квіти варіюються навколо помаранчевих відтінків.
 5. Abutilon striatum або Redvein Indian Mallow – з весни до осені вони пропонують рясні помаранчеві або червоні квіти.
 6. Abutilon vitifolium – безумовно, один із найвищих із сімейства Abutilon. Вони можуть підніматись на висоту від 6 до 7 метрів. Крім того, його пурпурові квітки відмінно поєднуються з пастельно-зеленим листям.

Температура

Температура важлива для процвітання та рясного цвітіння. Тому ідеальна температура становить від 20° до 25°С Цельсія. Тут слід за будь-яку ціну уникати значних коливань. Відносити рослину абутилон до приміщення слід, як тільки температура почне опускатися нижче 15°C.

Ви повинні обов'язково переконатися, що рослина не відразу поміщається в дуже теплу кімнату, оскільки такі коливання температури також не принесуть їй ніякої користі, і вона відразу ж відреагує, відкинувши свої квіти та бутони.

Рослина слід повільно знайомити із ситуацією новому місці; температуру у приміщенні слід підвищувати лише повільно.

Посадка

Фаза посадки куща Abutilon – важлива частина життєвого циклу вашої рослини, тому що вона закладає основу для посадки, росту та цвітіння

Час посадки

Весна ідеальний час для посадки. Крім того, в цей час щороку квітучий клен слід пересаджувати в горщик побільше, тому що це рослина, що дуже швидко росте.

Посадка на ділянках

Не варто вирощувати на присадибній ділянці, тут доречна посадка у горщику. Тому що рослина зовсім неморозостійка. Він дуже погано справляється з температурами нижче 12° за Цельсієм.

Садити на ділянку навесні і потім викопувати її для зимівлі теж не рекомендується, тому що вона погано переносить зміну місця. Крім того, садові ділянки дуже рідко захищені від сонця, вітру і дощу, які можуть серйозно пошкодити рослини.

Посадка в горщики

Квітка абутилон ідеально вирощувати у горщику. Це дає можливість перенести рослину на відповідне місце в залежності від сезону. Ви можете поставити горщик на підставку з колесами ще до того, як посадити і засипати ґрунтом, так що вам не доведеться піднімати важкий горщик. Це дозволяє легко переміщати квітучий клен туди, де він має бути розміщений.

Крім того, при посадці в горщик слід враховувати таке:

 • встановлення дренажу для запобігання перезволоженню. Для цього покладіть каміння або черепок на зливний отвір
 • покрити рослинним флісом
 • грунт не блокує стік
 • засипати половину ґрунту в горщик назад
 • помістіть политий абутилон у горщик
 • засипати частину ґрунту, що залишилася, сильно притискаючи
 • Злегка зволожуючи грунт поливом

Полив

Ознайомившись із цими простими порадами, ви знатимете, як поливати квітку в різні періоди.

Коли ґрунт нагорі горщика трохи підсохне, настав час для наступного поливу. Таким чином, ви завжди повинні тримати Abutilon злегка вологим і уникати зневоднення всього ґрунту.

Також слід уникати перезволоження, якого рослина не переносить. Тому в спекотні літні місяці доречний щоденний полив рано-вранці або пізно ввечері.

Решту часу слід поливати не рідше одного разу на тиждень. Полив не можна скасовувати і взимку. Особливо, коли чарівне деревце в період цвітіння, його слід часто поливати.

При поливі слід звертати увагу на такі моменти:

 • використання води з низьким вмістом кальцію
 • Дощова вода ідеальна
 • інакше використовуйте відстояну водопровідну воду
 • температура води не повинна бути надто холодною
 • завжди тримайте горщики з кленом у вологому стані

Добриво

Щоб абутилон розвинув свої декоративні квіти, догляд у домашніх умовах має включати регулярне добриво. Ви можете використовувати рідкі добрива з поливною водою кожні два-три тижні.

Почніть удобрювати після зими, щоб переконатися, що нові бруньки можуть розвиватися. Якщо ви хочете, щоб ваш квітучий клен цвів до пізньої осені, ви також можете удобрювати його до листопада.

Гібернація

Abutilon повинен впадати у сплячку в кімнаті. Взимку краще надати йому не дуже теплу кімнату. Сюди входить, наприклад, місце біля вікна у спальні чи коридорі. Зимовий сад також є ідеальним місцем у холодну пору року. Особливо восени важливо звертати увагу на температуру зниження.

Краще винести рослини в житловий простір якомога раніше, щоб температура зовні та всередині була приблизно однаковою, і абутилон не постраждав від сильних коливань температури.

Кімнатну квітку абутилон потрібно готувати до зими саме так:

 • повільно зменшуючи кількість добрив восени, повністю припиняється до початку листопада
 • температуру слід знижувати поступово
 • від 12° до 15° за Цельсієм ідеально підходить для глибокого сну, рослина продовжить проростати, якщо стане тепліше
 • полив тепер також буде скорочено

Будьте обережні, якщо ви помітили в горщику дуже вологий ґрунт, коли забираєте рослину всередину. Вам слід утриматися від поливу деякий час і, можливо, також зняти блюдце, щоб зайва вода могла легше стікати. Тільки коли ґрунт висохне на поверхні, слід знову розпочати помірний полив.

Після глибокого сну

Оскільки квітучий клен погано переносить перепади температур, правил вирощування в домашніх умовах також відносять правильну підготовку рослини після зимівлі.

Ви повинні почати це вже в січні, щоб він знову зміг поступово звикнути до вищих температур. Наприклад, ви можете почати з невеликого збільшення нагріву, щоб температура у приміщенні також повільно підвищувалася.

На жаль, рослина теж погано переносить сухе повітря, тому слідкуйте за тим, щоб повітря в кімнаті залишалося досить вологим. Коли він повільно адаптується до високих весняних температур, його можна буде знову розмістити на балконі, але не раніше середини травня. Більше того, після сплячки важливо пам'ятати таке:

 • збільшити об'єм води, якщо температура підніметься
 • почати удобрювати навесні, змішайте трохи компосту як добрива з новим грунтом

Розмноження

Клен квітучий розмножити дуже легко. Є два можливі варіанти. Один з них, ви можете сіяти насіння. Зазвичай це має сенс, якщо у вас ще немає однієї з цих декоративних рослин.

Ця процедура також займає трохи більше часу. Швидший варіант – використовувати живці, які ви можете зібрати з рослини, що вже є.

Посів

Вам легко вдасться посіяти насіння, придбане в магазині.

 • Наповніть горщики горщиковим компостом
 • всипати насіння і злегка присипати ґрунтом
 • Тримайте грунт злегка вологим
 • накрийте горщик прозорою фольгою або склом
 • зберігати у світлому та теплому місці
 • ідеальна температура проростання 18° за Цельсієм
 • уникати температурних коливань

Фольгу або скло слід знімати щодня, щоб провітрити паростки і уникнути утворення плісняви. Коли з'являться перші маленькі рослини, віднесіть їх у тепле та світле місце, щоб вони могли розвиватися.

Живці

Живці використовують або відразу після появи сходів, або влітку в період цвітіння. Тут ідеальним вибором є втечі, що напіводревесніли, оскільки вони зазвичай найкраще вкорінюються.

Так розмножуються живцями:

 • потрібні живці довжиною 15 см
 • видалити нижні бутони та листя
 • помістити в горщики з ґрунтом
 • Тримайте грунт злегка вологим, але не занадто
 • зберігати у світлому та теплому місці
 • коли сформується коріння, з'явиться нове листя
 • Квітучий клен тепер можна садити

Фото рослини Абутилон (кімнатний клен)