Дипладенія (мандевіла): фото, цвітіння, догляд у домашніх умовах, вирощування, полив, пересадка

Особливості правильного догляду за кімнатною квіткою диплодування. Фото рослини, правила вирощування, пересадка, розмноження, як і коли поливати, цікаві факти.

Рослина диплодування виявили на території Центральної та Південної Америки. У перекладі з латинської його назва позначає «подвійні залозки». Даний тип рослинності відносять до витких пород. Незважаючи на декоративні якості дипладенії, її практично не вирощують у закритому просторі.

Деякі квіткарі стверджують, що дана культура потребує особливого та складного догляду. Насправді для підтримання гарного зовнішнього вигляду досить регулярно зрошувати ґрунт та вносити комплексні добрива, що підвищують декоративність рослини у момент цвітіння.

Різновиди дипладенії

На сьогоднішній день відомо кілька видів квітки дипладенії. Кожен сорт має характерні відмінності. До них відносять:

Блискуча. Рослина має яскраво-рожеві квіти, діаметр яких може досягати до 12 см. Молоді пагони трохи опущені. У міру зростання вони стають міцнішими. На одній гілці може бути до 20 яскравих суцвіть. Кімнатну квітку дипладенії цього сорту вирощують у вигляді невеликого кучерявого куща;

Sandero. Цей вид відносять до вічно зеленої ліани. Діаметр квіткового суцвіття не перевищує 10 см. Його забарвлення насиченого рожевого кольору. Внутрішня частина оформлена жовтим;

Пухка. Цей тип призначений для вирощування на вулиці. Холодної осені рослина втрачає всі листові пластини і впадає в сплячку. Суцвіття зібрано у невеликі пучки по 10-15 штук. У період цвітіння кущ перетворюється і стає головною окрасою саду;

Чудова. Цей сорт також відносять до вічної зеленої ліані. Рослина сформована тонкими та трохи опущеними стеблами. Квітки мають яскраво-червоний відтінок із довгим віночком. Діаметр суцвіття сягає від 8 до 10 див.

Опис декоративної рослини

Відповідно до наукового опису квітки його відносять до компактних кучерявих ліан. Яскраві та ефектні квіти доповнюються листовими пластинами із глянсовою поверхнею. Період цвітіння триває протягом 3 місяців у літній період. На території саду та квартири доноситься тонкий та солодкуватий аромат.

Забарвлення суцвіть може бути яскраво-рожевим або яскраво-червоним. Існують сорти, ліани яких прикрашені білими та жовтими суцвіттями під час цвітіння. Ці види відносять до тропічних культур.

Довжина ліани дорослої рослини може досягати до 4 м. При вирощуванні квітки у квартирі використовують додаткову опору, що дозволяє скоротити навантаження на головний корінь. Листові пластини щільні навпомацки з глянцевим блиском. Їх розмір може досягати до 8-10 см залежно від сорту декоративної рослини.

Що потрібно враховувати при вирощуванні в домашніх умовах?


Виділяють ряд правил та рекомендацій для вирощування в домашніх умовах. Незважаючи на його країну походження доглядати дипладенію досить просто.

Професійні квітникарі рекомендують враховувати кілька фактів про цю рослину:

  • У літній період часу рекомендують висаджувати витку ліану на територію присадибної або садової ділянки. Ця рекомендація стосується квітникарів, які проживають у приватному секторі. Якщо квітку вирощують у квартирі, то її розташовують на лоджії або відкритому балконі для насичення сонячним промінням та свіжим повітрям;
  • Що ж до температурного режиму, то для дотримання вегетаційного періоду в зимовий час квітку заносять у закрите приміщення, температура всередині якого не повинна перевищувати 12 градусів. Зниження температурного режиму може негативно зашкодити здоров'ю декоративної рослинності.

Запобігти промерзанню ґрунтового субстрату допоможе додаткове утеплення ємності, в якому росте тропічна культура. Справа в тому, що сильне переохолодження негативно позначається на кореневій системі. У літній період квітка почувається комфортно при температурі не вище 30 градусів. У таких умовах ліана яскравіше цвіте.

Полив дипладенії

Як поливати квітку? Спекотним літом ліана потребує регулярного зволоження та рясного поливу. Ближче до осені зволоження ґрунту скорочують до мінімуму. Не рекомендується різко припиняти зрошення кореневої системи. Це спровокує стресову ситуацію, під час якої декоративна ліана може засохнути.

У складі рідини має бути мінімум вапна і мінеральних солей. Для поливу у приватному секторі рекомендують використовувати дощову чи відстояну рідину. У разі квартири використовують воду з-під фільтра чи отриману методом кип'ятіння.

Для надання яскравого відтінку суцвіттям використовують спеціальні добавки. Деякі вважають за краще використовувати звичайний оцет або невелику концентрацію лимонної кислоти.

Переваги підживлення

Коли вносити підживлення та комплексні добрива? Догляд у домашніх умовах потребує дотримання періодичності використання поживних складів. Вносити мінеральні речовини необхідно з середини квітня до кінця серпня. У цей час від тропічної культури спостерігають вегетаційний період.

Для цього гранули попередньо розчиняють у рідині. Комплексні склади добрива дозволяють компенсувати нестачу сонячного освітлення та оптимального рівня вологості.

Освітлення для кучерявої ліани

Професійні квітникарі рекомендують розташувати декоративну рослину зі східного боку. Тут квітка отримуватиме достатню кількість сонячної інсоляції.

Якщо його висаджують у приватному секторі, то знадобляться ділянки з невеликим затіненням. У полуденну спеку тропічна культура буде захищена від палючих променів сонця.

Як опору рекомендують використовувати шпагат чи пластикові конструкції. Вироби з металу можуть спричинити опіки на тонких стовбурах.

Як розмножується?

Розмноження дипладенії не потребує особливих зусиль. Розмножити декоративну ліану можна шляхом черенкування. Завдяки таким маніпуляціям вдається отримати пишне цвітіння наступного року. Перевагою даної квітки вважають її швидке вкорінення у ґрунтовому субстраті.

Для цього від ліани відрізають невеликий держак, довжина якого не повинна перевищувати 15 см. У нижній частині біля нирок роблять зріз під кутом 45 градусів. Далі, посадковий матеріал поміщають у ємність з коренетворними препаратами.

Завершальним етапом буде створення теплиці, усередині якої вдається підтримувати потрібний рівень вологості. На фото дипладенії представлено молодий кущ декоративної рослини.

Фото рослини диплодування