Які квіти поставити у ванну кімнату для декору?

Які квіти краще вибрати для ванної кімнати з вікном та без нього. Список тіньолюбних рослин. Куди поставити кімнатні квіти у ванну – рекомендації щодо розміщення. Поради щодо догляду

Квартири в новобудовах можуть похвалитися простором та дизайном ванних кімнат, де креативні господині здатні на свій смак влаштувати своєрідний spa-куточок – місце для релаксації. І цьому цілком можуть допомогти живі кімнатні рослини. Не всім їм, звісно, буде тут на 100% комфортно, але є й винятки.

Горщики з квітами у ванній кімнаті природно для дому

Які рослини найкраще підійдуть для ванної

Щоб вибрати вазон, який хотілося б поселити у ванній, треба знати деякі звички рослин. То які ж квіти можна тримати у ванній кімнаті? Потрібно орієнтуватися на те, що:

 • рослина повинна бути тепло-і вологолюбною;
 • Обходитися без достатнього освітлення;
 • Вписуватися в специфічний інтер'єр приміщення.

Воду люблять не всі маленькі квіти

Які квіти вибрати для ванної кімнати з вікном

Якщо у ванній кімнаті звичайно є вікно, то вибір кімнатних рослин в квартиру, які підходять для розміщення тут, досить широкий у статті:

 • Високий бамбук,
 • Декабрист, як завжди в побуті називають шлюмбергеру, або зигокактус,
 • драцена,
 • кротон,
 • Сонячна орхідеї,
 • пальми – кокосова і хамедорея,
 • любитель вологи папороть,
 • спатіфілум,
 • юкка.

На підлозі використання квітів – відмінне рішення. Внизу може бути світліше, ніж на висоті

Даний список можна розширити мінімально самостійно, вивчивши «звичаї» рослин, які подобаються, і з'ясувавши, яке з них без проблем переносить підвищену вологість та речовини, оскільки квіти у ванній кімнаті повинні мати специфічний характер.

ставити та підбирати рослини можна за дизайнерським проектом

Відомо, що рослини не можуть обходитися без світла, тому ця умова – тим більше, що у ванній іноді є вікно, – їм необхідно забезпечити, а також дотримуватися й інших правил догляду:

 • за наявності під вікном підвіконня, найкраще помістити квітку на ньому: промені сонця – найкращі джерела світла для рослини або використовувати фітолампи;
 • Необхідне регулярне провітрювання ванної при відкритому вікні;
 • полив має бути помірним, і тільки тоді, коли земля буде відверто сухою;
 • пересадка та підживлення не відрізняється від режиму інших кімнатних рослин;
 • в зимовий час підживлення їм не потрібне.

Душові кабіни завжди зовні відкриті влітку та обов'язково створювати мікроклімат

Квіти для ванної кімнати без вікна

Здається неймовірною ідеї, але серед кімнатних рослин є й такі, які можуть реально радувати господарів у ванних кімнатах, які не мають вікон. Серед найпоширеніших:

 • Той же декабрист,
 • діффенбахія,
 • маранта,
 • Монстера,
 • папороть,
 • плющ – звичайнісінький, з дрібним листям,
 • фатсія,
 • фіалки узамбарські,
 • фікуси,
 • хлорофітум,
 • хойя,
 • хризантема,
 • Цикламен, а також рослини сімейства ароїдних.

Квіти очищають квартиру та повітря в ній

Високі меблі прикрасять додаткові місця

Плитка зможе щодня зберігати оптимальну кількість вологи в атмосфері ванни.

Кращі кімнатні рослини для ванної кімнати

Любителі-квіткарі рекомендують вже «випробувані ванним життям» види представників кімнатної флори та інформацію у статті. Про деякі з них гарні мова піде нижче.

Папороть, або нефролепіс

Цей представник папоротевих не вимагає особливого догляду та способу, але його краще утримувати і зберігати в приміщенні з вікном користувача. Якщо йому не вистачатиме денного світла, стане опадати листя. Зате він дуже вологолюбний: регулярне обприскування і теплий душ раз на тиждень припадуть йому до душі.

Кухня користується гарячою водою так само

Важливо! Водяний струмінь у душі має бути досить слабким, щоб не пошкодити пагони.

Колір штучних циперісів інший

Аспідистра

Ця рослина дуже любить тінь, навіть найгустішу. Аспідистра лояльно відноситься до вологості та різкої зміни температури. Її влаштовують навіть 10 градусів. Полив цієї квітки і ґрунту повинен бути помірним і регулярним – таким, щоб земляна грудка і не пересихала, і не була перезволоженою.

Коментар: Правильно упорядкувати і доглядати за рослинами потрібно руками

Бегонія

Декоративно-листяний вигляд гарної бегонії невимогливий до освітлення, добре почувається у вологому оптимальному повітрі, чого не скажеш про обприскування: якщо вода потрапить на бульби, вони можуть загнити. Тому і полив має бути не лише помірним, а й акуратним. Для цього використовується вода відфільтрована кімнатної температури певної кількості.

Атмосфера в туалеті на раковині або умивальнику завдяки квітам стане ідеальною.

Плющ

Ця невибаглива ліана охоче використовується оформлювачами у багатьох кількостях дизайну інтер'єру. Житель субтропіків звик до тінистих лісів своєї батьківщини, тому його можна у ванну кімнату з дефіцитом яскравого світла визначити, і він почуватиметься цілком комфортно. А ось сухе спекотне повітря може його занапастити.

Плющем добре оформляти верхні полиці та використовувати для озеленення «по вертикалі».

До речі! До декоративних властивостей та рішень плюща слід додати ще одну корисну якість: ця рослина – дуже ефективний очисник повітря.

У правильній вологи починає швидко і сильно цвісти

Аглаонема

Власниця великого листя різних відтінків – від зеленого до трохи жовтого з червоно-жовтогарячими прожилками – виглядає дуже ефектно. Але що стосується її розміщення у легко затіненому місці, зокрема у ванній, то слід мати на увазі: добре і комфортно там себе постійно відчуватимуть лише види із зеленим листям.

Краплі води – причини зв'язку погіршення стану квітки

Аглаонема потребує вологого повітря, рясного поливу та помірного тепла – до 25°С, навіть у опалювальний сезон.

Росте вона надзвичайно повільно і часто пересаджувати її не слід і не можна.

Порада! При роботі з цією рослиною необхідно використовувати рукавички, оскільки вона має отруйний сік, який може викликати опіки на шкірі.

На шафі послужить прикрасою

Питання поливу — дуже серйозне

Сансевієрія

Так по-науковому називається звичний «тещин мову». Це дуже живуча і стійка рослина, здатна непогано почуватися в будь-яких умовах, включаючи погано освітлені місця, зокрема ванну без вікна. Якщо світла або матеріалу йому буде бракувати, просто сповільниться зростання, і стане менш яскравим листя, яке, до речі, ще й фільтрує повітря, виробляють кисень.

Селагінелла

Ця домашня рослина є незамінною для зеленого оформлення. На його компактних кущиках розташоване мініатюрне ажурне листя. Рослина добре формувати, надаючи їй необхідну форму, у тому числі популярну кулясту.

Доглядати і поливати за селагінелою нескладно, якщо знати, що вона любить темряву (означає, теж годиться для ванної без вікна), рясний полив з частими обприскуваннями та обходиться мінімумом добрив.

Коментар: виносити та обробляти своїх зелених улюбленців важливо

Створення кашпо

Хлорофітум

Основні його якості – витривалість та декоративність. Завдяки їм він дуже популярний у кімнатному зеленому дизайні. Хлорофітум можна вирощувати і у ванній, оскільки він абсолютно невибагливий і нормально почувається в тіні.

Мох

Єдина рослина, яка може обходитися практично без світла, є мох. Навіть якщо у ванній вікна немає, за допомогою різних видів моху можна влаштувати своєрідний тераріум і створити в ньому оригінальну композицію, обігравши різні форми листя і відтінки. Поливати його не варто, краще двічі-тричі на тиждень обприскувати.

Алое вера

З ним можна без проблем працювати навіть квітникарам-початківцям, оскільки воно дуже живуче. У ванній кімнаті йому буде цілком комфортно навіть при слабкому освітленні. До того ж не треба забувати, що це ще й лікувальна рослина.

Драцена

Завдяки своїй невибагливості буквально знахідка для озеленення ванної кімнати. Їй не потрібно багато світла, та вона й не любить, коли на неї падають прямі сонячні промені. Зате висока вологість, тепло (+15-20 °) і відсутність протягів просто потрібні.

Наявність пральної машини скасовує угоду на придбання епіпрем

Бамбук

Бамбук здатний рости практично при будь-якому освітленні та ремонті. Для нього навіть ґрунт не потрібен. Достатньо помістити його корінь у посудину, на кілька сантиметрів заповнену галькою. До половини ємності доливається вода. Треба лише стежити за її рівнем та періодично підливати. Виграшно виглядатиме бамбук, що має кучеряві стебла.

Особливості розміщення квітів у ванній кімнаті

Для розміщення у стандартній ванній кімнаті рослинні композиції підійдуть якомога компактніші.

Вертикальний простір приміщення має бути використаний максимально. Вільну стіну можна зайняти цілим стелажем із вазонами. Для цього ідеально підійдуть підвісні ампельні види рослин. А спорудивши над дзеркалом невелику поличку, можна створити для нього оригінальне зелене обрамлення.

Якщо у ванній є вільні кути, то в них можна поставити великі рослини, які ростуть у масивних горщиках.

В умовах просторої ванни добре виглядатимуть кущисті рослини з пишною «гривою», якщо їх розмістити на комоді, невисокій тумбі або ж на полиці над входом.

На передньому плані композиції рекомендується розміщувати низькорослі та найбільш декоративні рослини з гарним листям.

Дизайнери також рекомендують активно використовувати в оформленні дзеркала, особливо в невеликих ванних за розмірами. Якщо розташувати горщики із зеленню навпроти дзеркал, це візуально збільшить простір.

Поради щодо догляду

 1. При підборі рослин для ванної не варто забувати, що свіже повітря необхідне навіть вологолюбним. Тому, щоб уникнути загнивання та грибкових захворювань, у приміщенні має бути налагоджена хороша вентиляція. Якщо вологе повітря у ванній застоюватиметься, неминуче поява плісняви, а рослини вразить борошниста роса, боротися з якою непросто.
 2. Більшість зелених вихованців віддає перевагу температурі 20–22 градуси.
 3. Коли велике листя рослин покриється пилом, його рекомендують протирати м'якою губкою, а самій рослині влаштовувати «лазневий день» – поливати теплою водою з душу.
 4. Підвищена вологість повітря у ванній дозволяє обходитися без регулярних обприскувань, яких потребують вологолюбні кімнатні рослини.
 5. Як почуватимуться і наскільки декоративно виглядатимуть рослини в такому приміщенні, багато в чому залежить і від того, де вони розміщені і який рівень освітлення.

Можливі проблеми

Кімнатні квіти – живі організми, і, як все живе, можуть стикатися з різними проблемами зі здоров'ям. Ось якими вони бувають:

 • результатом нестачі освітлення можуть стати бліді і витягнуті стебла.
 • На поверхні ґрунту з'являється біла пліснява. Винен надмірний полив чи відсутність дренажу.

Порада! У цьому випадку тимчасово припиняють полив, а зеленого вихованця обприскують якимось протигрибковим препаратом, можна слабо-рожевим розчином марганцівки.

 • Поява нагадує борошно нальоту свідчить про появу борошнистої роси, яку викликає тривале перезволоження повітря та ґрунту.
 • Від попадання на листя мила або якихось засобів для чищення на листі можуть з'являтися білі або коричневі плями.
 • Якщо стебла і листя потемніли і поникли, а ґрунт вологий, це сигнал: від перезволоження можуть загнивати коріння.

Квіти для ванної кімнати, без вікон чи вона, або з вікнами, поміщені сюди для декору, звичайно ж, вимагають уваги і додають клопоту. Але ж рослини, які підходять для ванної, роблять інтер'єр приміщення теплішим і затишнішим, а повітря чистішим і ароматнішим.