Еписція (130 фото квітки): інструкція з догляду в домашніх умовах, види, пересадка, як поливати

Детальний огляд кімнатної рослини епісції. Багато фото, рекомендації щодо догляду, як і коли поливати, пересадка, розмноження, правила підживлення, рекомендації від флористів порталу.

Рослина епісція є представником сімейства Геснерієвих. Головною його перевагою вважається невибагливість та швидка швидкість зростання. Саме тому воно завоювало велику популярність серед професійних і квітникарів-початківців.

Батьківщиною декоративної культури вважають центральну Америку та південно-американський континент. У складі цього роду входить 15 видів незвичайної квітки. Кімнатні квіти епісції мають яскраве листя та красиві квіти. Декоративні якості листових пластин затьмарюють процес цвітіння.

Особливості епісції

Епісцію відносять до різних видів кімнатних рослин. Батьківщиною декоративної культури вважають тропічні риштування центральної Америки.

Вона має деяку подібність із суницею і ломикаменю. У процесі активного зростання на кущі утворюються численні вуса з рослинними розетками, які оснащені добре розвиненою кореневою системою. На відміну від цих культур відстань у квітки між відростками набагато коротша. Такі ознаки роблять ампельную культуру компактною та витонченою у підвісному кашпо.

Опис епісції свідчить про незвичайне листя, яке вважається справжньою прикрасою. На їхній поверхні нанесена мальовнича мозаїка, яка виділяється на тлі яскравих кольорів.

Листові пластини зберігають свої декоративні властивості протягом багатьох років. З кожним роком довжина батогів збільшується приблизно на 10-15 см.

Особливості догляду

Догляд у домашніх умовах не потребує професійних навичок та застосування будь-якого обладнання. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих рекомендацій. Вони полягають у наступних діях:

Підготовка правильного ґрунтового субстрату

Для нормального зростання епісції необхідно використовувати невеликі ємності. Єдиною вимогою буде наявність добрих дренажних отворів.

Початківцям квітникарам рекомендується придбати спеціальний ґрунт. Дані склади містять у собі родючий торф, річковий пісок перегній;

Своєчасний полив

Як поливати квітку? Для проведення цієї популяції знадобиться використання відстійної рідини, температура якої має бути не менше 22 градусів. Проводити зрошення ґрунту необхідно в міру його засихання. Молоді рослини потребують регулярної вологості;

Якісне освітлення

Єдиною вимогою декоративної культури є наявність гарного та постійного освітлення. Квітка чудово почувається на східних та західних вікнах.

Його можна розташувати на південній стороні, але в полуденну спеку необхідно ховати від палючих променів сонця. Північна сторона провокуватиме витягування молодих пагонів, тим самим скорочуючи декоративні якості крони;

Температурний режим

Комфортною температурою для тропічної епісції вважають від 19 до 26 градусів;

Вологість

Дорослі рослини не дуже вимогливі до дотримання рівня вологості. Молоді культури швидко ростуть та розвиваються при надмірному зволоженні. При вирощуванні їх рекомендують укривати поліетиленовим пакетом. Така теплиця забезпечить комфортні умови;

Внесення добрива

Правила вирощування в домашніх умовах вимагають дотримання періодичності мінеральних підживлень. Епісцію удобрюють перед початком вегетації, цвітінням та періодом спокою. Дозування має бути невеликим. Для підтримки поживних речовин потрібно від 1 до 2 г мінерального складу.

Головні тонкощі вирощування

Професійні квітникарі при вирощуванні декоративної рослини рекомендують дотримуватись кількох рекомендацій. Вони включають два пункти:1

Для отримання ампельної крони рекомендують висаджувати рослини у підвісні кашпо. Їх розташовують у бічній частині віконного отвору. Не рекомендується регулярно повертати або переміщати ємність із квіткою.

Справа в тому, що листові пластини не зможуть сформувати декоративну мозаїку. Одне листя набуває яскраво – вираженого декору, а інше стане тьмяного відтінку.

Для отримання декоративної крони рекомендується правильно формувати форму. Головні пагони рослини та молоді рослинні елементи не повинні контактувати один з одним. Молодняк акуратно прищипують. Таким чином стебла зможуть правильно розташуватися та струменить у повітрі.

Деякі квіткарі вважають за краще використовувати додаткову пластикову опору. На ній вони фіксують молоді частини рослини, а нижні опускають донизу підвісне кашпо. За цей час молоді пагони здатні сформувати потрібну кількість незвичайного листя.

Різновиди епісції

Сьогодні відомо кілька видів та гібридів епісції. Кожен сорт відрізняється своїм забарвленням суцвіть та розміром листових пластин. Найпоширенішим видом для кімнатного вирощування вважають мідну епісцію.

Цей вид був завезений із Колумбії на початку 20 століття. Її листові пластини мають ніжно – коричневий відтінок. Вони сильно опущені вниз. Їхня поверхня прикрашена білим гарматою. По краях є візерунок у вигляді білих ліній, які створюють ілюзію сітки. На фото епісції представлений цей сорт рослини.

Еписція silver beauty або лісова красуня має широкі листові пластини. Вони гладкі і м'які навпомацки. Їх забарвлення сріблясте, а квітки виконані у вигляді яскраво-червоних дзвіночків.

Еписція «Шоколадний солдат» вважається квітучим видом декоративних рослин. Її листя виконане у вигляді довгастого овалу. Вони мають коричнево-зелений відтінок. Квітки виконані у вигляді бордових дзвіночків. Суцвіття можуть поєднувати на своїй плодоніжці від 3 до 5 штук.

Повзучу епісцію було привезено зі спекотної Бразилії. Цей гібрид має величезні квітки і широке листя, що поєднує в собі чорний і зелений відтінок. Їхня поверхня прикрашена візерунком із сріблястих прожилок.

Цвяховий цей вид має незвичайний, але цікавий зовнішній вигляд. Батьківщиною тропічної квітки вважають спекотну Мексику. Листові пластини виконані у вигляді довгастого овалу. Вони пронизані непомітним малюнком із світлих ліній.

Квітки відрізняються великим розміром та білим відтінком. Край квітки оформлений тонкою бахромою. Вирощування такого сорту в домашніх умовах потребує професійних знань і досвіду.

Фото рослини Епісція