Хойя (Восковий плющ) – 120 фото кімнатної квітки + інструкція з догляду та вирощування

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів правильного догляду за кімнатною квіткою хойя (Восковий плющ). Багато фото, як і коли поливати, де розмістити рослину, підживлення, пересадка, розмноження.

Квітка Хойя – вічнозелена ліана, листя якої покрита своєрідною восковою речовиною. Рослину вирощують для озеленення приміщень. Завдяки своєму чудовому зовнішньому вигляду воно створює неповторну атмосферу затишку в кімнаті. Його нескладно виростити в домашніх умовах, тому що він невимогливий у догляді.

Опис

Красива ліана є чагарником з еластичними і м'ясистими пагонами, які в довжину можуть виростати до 10 метрів. У домашніх умовах довжина вбирається у 5 метрів.

Насамперед виростає гладка верхівка зі шкіркою фіолетового кольору. Згодом вона стає зеленою і на ній виростає листя. При нормальній вологості у вузликах утворюються повітряні коріння. Згодом стебло твердне.

Листя росте по всій довжині пагонів. Молоді листочки м'які та блискучі. Пізніше блиск зникає, і листя стає пружним і матовим за структурою. Довжина листа варіюється від 5-8 см, а ширина від 3 -5 см.

Рослина відрізняється хвильовим цвітінням. Воно починається у червні і триває до осені. Кожен віночок може триматися до 21 дня. Суцвіття з'являються на характерних гілочках. Квіти зібрані в овальні парасольки. До складу віночка входить маленька коронка, обрамлена п'ятьма пелюстками.

Кожен бутон схожий на зірочку білого, рожевого або кремового забарвлення. Корона часто сильно відрізняється за насиченістю кольору пелюсток. На фото хойя можна насолодитися красою чагарника.

Приємний та густий аромат квіток плюща покликаний притягувати комах. У квітах утворюється велика кількість нектару. Важливо знати, що після цвітіння небажано видаляти паросток, інакше він розростатиметься і даватиме нові бутони, згідно з описом квітки.

Посадка

Для висадки рослини потрібно придбати потрібний горщик. Крона у чагарнику схильна до швидкого розростання, тому важливо подбати про надійну опору. Грунт можна купити в готових брикетах, а можна скласти самостійну суміш:

  • моха-сфагнуму;
  • торфу;
  • Перліт.

Важливо: щоб частіше радіти рясному цвітінню, підбирається тісна ємність.

Догляд

Існує понад 50 підвидів рослини. Але окультурена лише частина роду. Найбільшою популярністю у рослинників для догляду в домашніх умовах користуються сорти М'ясиста та Прекрасна хойя. Приклавши старання та любов, кімнатні квіти хойя будуть схожі на ті, що виростають у тропіках.

Температурний режим

У кімнаті, де росте квітка, температура повітря має бути в межах 20-30 градусів. Періодично листя рослини вічнозеленої ліани потрібно обприскувати водою. Кімнату слід провітрювати. Влітку можна винести квітку на свіже повітря – балкон або терасу.

У холодну пору року квітка може бути стійкою до зниження температури на 15 градусів, але не більше. Оптимальна температура у приміщенні взимку становить 16-18 градусів. Якщо кущ зазнав переохолодження, швидше за все він почне сохнути і незабаром може загинути.

Освітлення

Для того щоб кущ радував буйним цвітінням і добре ріс, необхідно підібрати ідеальне місце. Воно має бути трохи затіненим, важливо уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Плющ відноситься до ампельних рослин. Через це він може обплітати всю кімнату, ставши гарною прикрасою у будинку. Квітникари повинні уникати вміст чагарника поблизу опалювальних приладів у холодний період, рослина може через це висохнути.

Вічнозелена ліана потребує тривалого освітлення. Селекціонери рекомендують у період цвітіння висвітлювати рослину додатково. Усього тривалість світлового дня має становити 14 годин. У зимовий час восковий плющ також потребує додаткового освітлення з тією різницею, що довжина світлового дня становить 10 годин.

Відмінна риса ліани – різкий запах. Тому не варто її вішати у спальні. Щоб при вирощуванні ліани не виникало зайвих проблем, рекомендується придбати дерев'яні або металеві опори та підв'язувати до них стебла ліани.

Можна довгим батогом дозволити просто спадати з кашпо. За правилами вирощування в домашніх умовах, щоб уникнути небажаного розгалуження кінчики стебел прищипують.

Правильний полив

У період з весни до пізньої осені квітка потребує помірного поливу. Потрібно дотримуватися певних правил, як поливати квітку. Процедуру проводять один раз на тиждень. Вода неодмінно має бути м'якою. При використанні води з-під крана її слід відстоювати протягом доби, щоб з неї зміг зникнути шкідливий хлор.

З листопада інтервал поливу можна скоротити до одного разу на два тижні. Двічі на рік рослину потрібно купати. Як правило, це роблять з настанням весни перед цвітінням і восени, коли квіти відцвіли. Для купання використовують таз із водою, куди занурюють горщик із рослиною.

Температура води для купання – 40 градусів. Це дуже корисна процедура для квітки, стебла і кореневої системи рослини. Після цього він починає добре рости навесні, а купання восени загартовує рослину і допомагає їй перенести холодний період.

Вологість повітря

При звичайній вологості повітря у приміщенні ліана росте добре. Якщо ж знижена вологість, необхідно встановити піддон, на який поставити ємність з рослиною, і насипати туди вологий керамзит. Непогано іноді обприскувати повітря біля рослини.

Добриво

Двічі на місяць плющ потрібно підживлювати спеціальним мінеральним комплексом. Готовий розчин повільно вливають у ґрунт на невеликому віддаленні від коріння.

Можливі труднощі

Чагарник має міцний імунітет і стійкість до різних захворювань. Лише при невідповідному догляді рослина може бути атакована грибком.

У спеку рослина може зазнати нападу попелиці, борошнистого хробака та інших шкідників. У цьому випадку стебла та грунт квітникари обробляють інсектицидом. Дуже важко позбутися нематод.

При ураженні рослини цим шкідником, слід вдатися до кардинальних методів – вирізати здорові живці, а хвору поросль знищити. Перед посадкою ґрунт та ємність стерилізують.

Плями на листочках можуть з'явитися як при нестачі, так і при надлишку світла. Слабкі стебла, блідий колір листя – ознаки нестачі добрив.

Прикмети та забобони

Навколо квітки ходить так багато різних легенд, що деякі бояться заводити її. Жінки відносять її як до рослини, які виживають чоловіків із дому. Інша категорія вірить у зворотне повір'я, основу якого лежить теорія, що квітка навпаки сприяє прихильності людей.

Хто б що не казав, тропічна рослина хойя з насиченою зеленню та специфічними ароматними бутонами заслуговує на увагу. Восковий плющ заслуговує на те, щоб його з любов'ю вирощувати. А на забобони не варто зважати.

Фото рослини Хойя