Ахіменес: догляд у домашніх умовах, інструкція з вирощування, фото квітки, як і коли поливати

Інструкція з фото та описом усіх особливостей правильного догляду за кімнатною рослиною Ахіменес. Пересаджування, підживлення, полив, розмноження, цікаві факти про походження рослини.

Рослина ахіменес відносять до екзотичних культур. Цей тип декоративного багаторічника під час цвітіння покривається великою кількістю яскравих кольорів. Строката шапка покриває весь кущ, створюючи при цьому відчуття невагомості.

Що потрібно враховувати при вирощуванні в домашніх умовах? Які вимоги відповідають за декоративні властивості тропічної квітки?

Відмінні риси Ахіменеса

Кімнатні квіти Ахіменеси є родичами сенполії або узамбарської фіалки. Декоративна культура відносять до роду Геснерієвих. Така зовнішня схожість вимагає дотримання всіх правил вирощування та догляду.

Батьківщиною Ахіменес є південна Америка. Даний вид декоративної квітки надає перевагу комфортним умовам, завдяки яким вона рясно цвіте і швидко набирає листову масу. Під час спокою декоративний кущ знижує рівень своїх вимог. Для цього достатньо поливати земляний ком у міру його пересихання.

Характерною особливістю тропічної культури вважає його специфічний перехід на час зимівлі. У цей час у більшості ахіменесів швидко відмирає листова маса і вся наземна частина. Початківці квітникари при прояві таких змін починають панікувати.

Кімнатна рослина після скидання наземної частини скорочує свої потреби. В результаті його кореневища встигають запасти необхідний рівень поживних речовин, який дозволить підтримувати ідеальний стан екзотичної культури.

Провесною починають формуватися нові рослинні частини. У цей період важливо своєчасно забезпечити підживлення. Мінеральні та органічні склади забезпечують яскраве цвітіння, яке може повторюватись двічі за один сезон.

Селекціонерам вдалося вивести величезну кількість гібридів. Кожен сорт відрізняється своїм кольором та тривалістю цвітіння. Деякі сорти мають звичайні, але яскраві суцвіття. Інші прикрашені махровою облямівкою чи гігантськими квітами.

Тонкощі самостійного вирощування

Догляд в домашніх умовах за ахіменесом не завдасть особливих труднощів. Для цього важливо враховувати декілька основних вимог, що забезпечують декоративні якості тропічної квітки. Вони полягають у:

Освітлення

Рослини позитивно реагують на яскраве сонце. У період з 13:00 до 15:00 необхідно притіняти кашпо з тропічною квіткою. Сонячна інсоляція може призвести до появи сильних опіків на нижньому листі рослини. Щоб квітка не втратила своїх декоративних якостей її розташовують на південному підвіконні.

Температурний режим

Для ахіменесу оптимальною температурою вважають 25 градусів. Культура дуже теплолюбна. При 20-22 градусах рослина може відчувати стрес. Він негативно позначається на стані листя та суцвіть.

Регулярність полив

Як поливати квітку? Під час формування суцвіть та бутонів йому необхідно забезпечити частий, але помірний полив. Квітка не виносить тривалої посухи, під час якої може скинути всі квіти. Надмірна вологість також негативно позначається на стані коріння, в ході якого вони можуть загнивати.

Внесення підгодівель

Мінеральні та органічні поживні компоненти позитивно позначаються на зовнішньому стані ахіменесу. Професійні квітникарі рекомендують проводити підживлення двічі на тиждень.

У зимовий час вносити якісь суміші немає сенсу. І тому можна вибирати комплексні склади. Однак необхідно враховувати вміст азоту. Високі показники цієї речовини забезпечують швидке зростання та формування густої листяної маси.

Дотримання періоду спокою

Як вже було зазначено вище, квітка має яскраво виражений перехід. Бурхливе цвітіння закінчується відмирання наземної частини; Зовні може здатися, що квітка загинула, але це не так. У цей час він починає формувати запас поживних речовин у бульбах.

Кількість поливів скорочують до мінімуму. Засохлі стебла необхідно відрізати гострими ножицями. Якщо цього не зробити, то кореневища не отримають потрібного обсягу поживних компонентів.

Пересадка

Фахівці рекомендують проводити ці заходи залежно від діаметра квітки. Своєчасна пересадка забезпечить формування нових бульб та збільшить декоративні якості тропічної культури.

Здійснювати цю процедуру необхідно під час спокою. Завдяки цьому вдається скоротити навантаження на рослину напровесні. Горщик має бути у півтора рази більше, ніж попередній.

Ґрунтовий субстрат готують самостійно. Для цього використовувати одну частину перегною, річкового піску та частину торфу. Після пересадки ємність із рослиною ретельно поливають.

Розмноження тропічного ахіменесу

Фахівці виділяють кілька методів, що дозволяють розмножити тропічну квітку в домашніх умовах. У свою чергу вони поділяються на:

Розмноження за допомогою підземних кореневищ (різом)

Цей спосіб вважають найпопулярнішим і ходовим серед квітникарів. Простою мовою для цього використовують кореневища рослини після в'янення. Ця методика дозволяє отримати нові рослини без особливих зусиль. Для цього достатньо посадити бульбу в окрему ємність та полити кашпо для збільшення швидкості обмінних процесів.

Поділ повітряними різомами

Бульби має яскраво-зелений відтінок і формуються на довгих стеблах рослини. Повітряні частини можна зберігати у закритих ємностях чи пластиковому пакеті. Таке насіння забезпечує хороші сходи тропічної культури. Їх можна сіяти у нові просторі ємності для отримання перших сходів.

Фахівці рекомендують використати пластикові склянки. Надалі достатньо буде пересадити молоду рослину в об'ємне кашпо для подальшого її вирощування.

Живцювання

Для цього знадобляться молоді частини дорослої рослини. Для посадки вибирають верхівку квітки. Розмір рослинного елемента повинен бути не менше 5 см. Нижній зріз роблять під кутом 45 градусів, після чого черешок поміщають у теплицю для подальшого вкорінення. Фахівці рекомендують використовувати торф'яні пігулки, які збільшують обмінні процеси. На фото ахіменесу представлені молоді рослини, одержані в результаті живцювання.

Фото кімнатної рослини Ахіменес