Кімнатна троянда (140 фото квітки) догляд у домашніх умовах, пересадка, розмноження, підживлення, цвітіння

Інструкція, як доглядати кімнатну троянду: полив, підживлення, пересадка, розмноження. Вибір горщика для кімнатної квітки, фото, цікаві факти та особливості вирощування в домашніх умовах.

Кімнатна троянда – дуже вибаглива кімнатна рослина, яка потребує величезної кількості уваги. Вирощування їх у домашніх умовах – справа непроста. Причиною є велика кількість добрив, які отримує квітка в магазині.

Тому справлятися з нею вдома стає досить важко, і якщо до цього не було досвіду догляду за квітами, то швидше за все троянда стане просто сумним досвідом.

Але якщо добре розібратися у всій цій темі, то догляд за трояндою може обернутися успіхом, і наша стаття в цьому дуже добре допоможе.

Що робити після покупки?

Просто принести троянду додому, поставити та поливати не вийде. Так вона точно загине. І забувати про неї на кілька днів після покупки також не варто. У магазині за трояндою доглядали, вона ніби звикла до цього. Тому не можна зменшувати темп і думати, що якщо залишити її на якийсь час без догляду, то нічого не станеться.

Перше, що потрібно зробити вдома після покупки троянди – це зняти з неї упаковку, захисну плівку та інше, що перекриває доступ кисню та повітря в цілому рослині.

Далі потрібно не робити фото кімнатної троянди, якою б красивою вона не була, а потрібно видалити секатором засохлі гілки і листочки, а також бутони і суцвіття, що вже розпустилися. Справа в тому, що вони виросли тільки завдяки великій кількості добрив, і в кімнатних умовах, навіть за належного догляду, вони більше не зростатимуть.

Ще потрібно розсадити троянду в різні судини, якщо вона складається з кількох кущиків, оскільки вони заважатимуть один одному. Ну і, звичайно ж, потрібно обробити рослину препаратом від хвороб та шкідників як профілактику, щоб запобігти розвитку інфекційних та грибкових захворювань.

Види

Троянда має великий спектр сортів, і кожен може вибрати той, який йому до вподоби. Але що робити, якщо людина замовляє насіння в онлайн магазинах і гадки не має, як виглядає той чи інший сорт? Саме для цього в нашій статті є опис сортів цієї прекрасної квітки.

Baby Masquerade. Троянда цього сорту досягає майже сорок сантиметрів у висоту, її квітки не схожі на звичну троянду, вони більш відкриті. Листя має темніший і насичений колір, шипи на рослині практично відсутні. Цей сорт також називають хамелеоном, тому що квіти мають здатність змінювати свій колір.

Angela Rippon. За розмірами цей сорт такий самий, як і попередній. Має великі квітки з яскравим ароматом. Цьому сорту не потрібна обрізка, але необхідна профілактика різних захворювань, оскільки він сприйнятливий до них.

Aester Morning. Це дуже мініатюрний сорт, але у нього дуже красиві білі оксамитові квітки.

Fire Princess. Цей сорт має середні розміри, темне листя та вогняні квітки. Він також схильний до різних захворювань і вимагає постійної профілактики, тому догляд у кімнатних умовах буде вкрай важким.

Colibri. Цей сорт має невеликі квітки, які виділяються своїм запахом чаю. Кущі невисокі, але дуже густі та знаходяться під невеликим нахилом.

Yellow Doll. Цей сорт нагадує сорт Colibri, але квіти не ніжно-рожеві, а жовті.

Green Ice. Це найбільший сорт. У нього високі густі кущі, великі квітки зеленого кольору, через які сорт і отримав свою назву.

Посадка

Мало легко зняти упаковку з троянди, їй ще необхідно адаптуватися до нових умов, в які її принесли. З кімнатних квітів троянда — найвибагливіша до умов.

Саме тому після розпакування необхідно зробити таке:

  • Очистити троянду від пилу. Зробити це можна вручну вологою губкою, або ж несильним струменем води з душу. Вода обов'язково має бути теплою, щоб не нашкодити рослині.
  • Пересадка. Троянду пересаджують так само, як і інші квіти. Потрібно бути дуже акуратно, щоб у жодному разі не пошкодити коріння рослини. Також потрібно стежити за тим, щоб в одному горщику був лише один кущ.
  • Профілактика хвороб та шкідників. Потрібно обробити троянду спеціальною сумішшю, яку можна купити в квітковому магазині, так як рослина дуже схильна до інфекцій і навал комах.
  • Видалити сухе листя, бутони та квітки.

Догляд

Догляд – це не лише про те, як поливати троянду. Він включає величезний комплекс заходів. Як уже говорилося, з усіх рослин кімнатна троянда — найвибагливіша. Тому догляд за нею в домашніх умовах потребує великої уваги.

По-перше, троянда – волелюбна рослина. Вона любить простір, тому найкраще її поставити на широке підвіконня. Також на троянду має потрапляти багато світла, щоб вона активно зростала. Але при цьому сонце не повинно бути надто яскравим або жарким, тому за трояндою завжди потрібно стежити, щоб вона не згоріла.

Влітку найкращим рішенням повісити над рослиною невелику фіранку чи шторку. Взимку варто відсунути троянду від батарей, а повітря в кімнаті постійно зволожувати. Для рівномірного зростання троянду можна періодично повертати на сонці різними сторонами.

Температура в кімнаті повинна коливатися від 20 до 27 градусів, а приміщення має періодично провітрюватись.

Поливати троянду потрібно в міру підсихання ґрунту нагорі, а в спеку ще потрібно обприскувати вранці і ввечері. Воду не можна використовувати теплу чи холодну, вона обов'язково має відстоятися та нагрітися до кімнатної температури. Також не рекомендується залишати воду у піддоні, її потрібно зливати.

Восени-взимку можна скоротити кількість поливів, а також можна поливатися через піддон, щоб зволожувати землю в горщику.

Під час початку цвітіння троянду обов'язково потрібно удобрювати та обробляти від хвороб. Кошти для цього можна знайти в квіткових магазинах, найкраще перед покупкою порадитись з консультантом або почитати відгуки в інтернеті.

Спокій

Після останнього осіннього цвітіння рослина впадає у сплячку. У цей час листя троянди жовтіють і опадають, квітів і зовсім немає. Саме тому в цей період не рекомендується її рясно поливати. Найкраще залишити троянду в прохолодному приміщенні та здійснювати зволоження ґрунту рідко і через піддон, щоб він зовсім не засох. Нижня частина горщика повинна бути в більш-менш теплих умовах, тому троянду не можна просто так залишити, за нею все одно потрібно стежити.

Під кінець зими троянду потрібно поступово повертати до кімнати, але не відразу, а повільно збільшуючи температуру, в якій вона знаходиться.

Фото Кімнатної троянди