Трахікарпус: догляд у кімнатних умовах, пересадка, як і коли поливати рослину, вибір горщика

Інструкція та рекомендації від флористів порталу, як доглядати та вирощувати кімнатну рослину трахікарпус. Багато фото, правила поливу, підживлення, пересадка, цікаві факти.

Якщо ви хочете додати до свого ландшафту рослину з тропічною атмосферою, пальма Trachycarpus – чудовий вибір. Ця вічнозелена багаторічна пальма належить до сімейства Arecaceae і росте в субтропічних та помірних лісах Китаю, Індії та Японії.

Рослина трахікарпус додають відчуття стилю, елегантності та багатства вашої нерухомості, вони є ідеальним доповненням до будинку чи садиби. Цей міцний, морозостійкий вид пальми, що не вимагає особливого догляду, естетично приємний, що робить його ідеальною рослиною як для досвідчених садівників, так і для тих хто тільки почав.

загальні характеристики

  • Вайї, довжина яких становить від 1,4 до 1,9 м, виходять назовні від черешків, які мають розмір від 60 см до 1 м. Основи листя створюють на стовбурі грубе покриття, що надає йому текстури. Тулуб також покритий густими коричневими волоскоподібними волокнами.
  • Хоча пальма може бути висотою до 12 м, вона росте повільно, і для досягнення цієї висоти можуть знадобитися десятиліття.
  • На додаток до тропічних листків навесні на рослині також ростуть великі волоті ароматних квітів, довжина яких становить від 5 до 7 сантиметрів.
  • Оскільки ця незвичайна рослина, описуючи квітку, можна сказати, що жіночі та чоловічі квіти ростуть на окремих кущах. Жіночі квіти зеленого кольору, чоловічі жовті.
  • Іноді на чоловічих пальмах може рости жменька гермафродитних (чоловічих та жіночих) кольорів. Усі квіти ростуть близько до стволів дерев.

Перш ніж на жіночих деревах з'являться квіти, на них виростають кістянки, на фото трахікарпуса – це дрібні плоди, що нагадують ягоди. Спочатку жовті, при дозріванні плоди набувають темно-синювато-чорного кольору.

Температура та світло

Пальма виду трахікарпус – це дуже стійкі рослини і більшість дорослих представників можуть витримувати температури до -15 градусів за Цельсієм, і навіть можуть переносити сніг.

Тим не менш, зверніть увагу, що молоді пальми менш морозостійкі і зазвичай не витримують температури нижче -7 градусів за Цельсієм. Завдяки своїй витривалості ця пальма може додати тропічного відтінку ландшафтам регіонів із холодним кліматом.

Хоча пальми можуть переносити різкі перепади температур, вони потребують догляду в домашніх умовах – захисту від вітру, оскільки вітер може пошкодити листя.

Пальма трахікарпус найкраще підходить для затінених ділянок, де у неї виросте тонший, але вищий стовбур. Його також можна вирощувати на повному сонці, але стовбур буде коротшим і товщим.

Тому, якщо ви хочете більш високу квітку трахікарпус, посадіть свою пальму в тіні, але якщо ви не заперечуєте проти коротшої рослини з широким стовбуром, підійде місце, де багато сонця.

Як посадити пальму

Пальми трахікарпус можна вирощувати як і в приміщенні, як кімнатну рослину в контейнері, так і на відкритому повітрі в землі. Якщо ви вирішили вирощувати рослину на відкритому повітрі, обов'язково оберіть місце, де вона буде захищена від вітру.

У цих витривалих пальм немає суворих вимог до ґрунту. Таким чином, він може добре рости на більшості типів ґрунтів. Однак врахуйте, що при вирощуванні на дуже крейдяному ґрунті зелене листя може пожовтіти.

Щоб досягти найкращих результатів, садіть його в відносно родючий, добре дренований грунт, багатий на органічні речовини.

Якщо ви вирощуєте пальму в контейнері, при догляді в кімнатних умовах її не потрібно переносити в контейнер більшого розміру на тривалий період часу, оскільки її швидкість дуже повільна.

Полив та добриво

Пальми вітряків люблять більшу частину ґрунтів, тому їх необхідно регулярно поливати. Щоб знати, як поливати квітку, дотримуйтесь простого правила: уникайте надмірного поливу, оскільки зайва вологість може призвести до кореневої гнилі.

Крім того, як вже згадувалося, щоб уникнути кореневої гнилі, обов'язково садіть цю пальму в добре дренований ґрунт. Після посадки накрийте основу мульчів, щоб зберегти вологу та запобігти висиханню ґрунту.

Зазвичай пальму трахікарпус слід поливати один чи двічі на тиждень. Якщо ви не впевнені, коли поливати, помістіть палець на 2-3 см у ґрунт навколо основи пальми. Якщо ґрунт здається сухим, необхідно полити.

Трахікарпус не має особливих вимог до підгодовування та вирощування в домашніх умовах. Фактично, потрапивши в землю або контейнер, він повинен добре справлятися з поживними речовинами, що містяться в грунті.

З урахуванням сказаного, якщо ви хочете збільшити швидкість зростання цієї рослини, що повільно росте, і забезпечити її здоров'я, ви можете підгодувати її добривом з повільним вивільненням.

Для досягнення найкращих результатів фахівці садівництва рекомендують удобрювати ці пальми щомісяця протягом вегетаційного періоду, застосовуючи до 1 кг добрив у ґрунт на місяць; дорослі пальми слід підгодовувати більше, а молоді – менше.

Для підживлення внесіть добрива навколо ґрунту. Уникайте внесення добрив прямо навпроти стовбура. Добре полийте ґрунт перед підживленням, щоб не обпалити коріння.

Обслуговування

Щоб покращити естетичну привабливість вашої пальми, видаліть все пожовкле або коричневе листя і опале квіти. Ви також можете обрізати будь-які стрижні корони (волосоподібна речовина на стовбурі), коли вона відмирає.

Проблеми вирощування

На відміну від інших видів пальм, трахікарпус не схильний до серйозних захворювань або шкідників, що ще більше знижує потребу в догляді за цією рослиною.

Однак іноді пальма може уражатися щитівками та пальмовим попелицею.

Залежно від того, де вони посаджені, можуть розвинутися плями на листі та пожовтіння, яке може бути смертельним.

Крім того, як уже зазначалося, ці пальми люблять вологий ґрунт, але не переносять надмірної вологості. При посадці в грунт, що погано дренується або при занадто частому поливанні може розвинутися коренева гниль.

Розмноження

Пальми трахікарпус можна розмножувати насінням. Хоча розмножувати насінням відносно легко, це вимагає терпіння, тому що для проростання насіння може знадобитися до трьох місяців.

Якщо ви розводите за допомогою насіння, посійте їх у невелику ємність, наповнену тонким шаром ґрунту. Після посадки полийте ґрунт і помістіть контейнер у тепле вологе місце.

Можна обернути контейнер прозорим пластиковим пакетом, щоб зберегти вологу та тепло. Крім того, важливо переконатися, що насіння отримує достатню кількість світла. Найкращий час для розмноження – зима чи рання весна. Почніть у приміщенні, а влітку молоді рослини можна переміщати надвір.

Зверніть увагу, що вам слід почекати, перш ніж пересаджувати пальми, поки вони не зміцнять свою кореневу систему і не розвинуть принаймні три-чотири набори листя. Будь-яка рання пересадка може шокувати і пошкодити або навіть вбити рослини.

Де посадити

Пальми трахікарпус також в основному вирощують на відкритому повітрі, наприклад, у садах та парках, у субтропічному та помірно теплому кліматі по всьому світу.

Оскільки вони добре переносять прохолодне літо та холодну зиму і навіть сніг, пальми також широко використовуються у ландшафтах у прохолодніших широтах північних регіонів. Через те, що пальми повільно ростуть, їх також зазвичай вирощують у горщиках і використовують як рослини для будинку.

Незалежно від того, чи знаходиться пальма в горщику або на вулиці, важливо вибрати місце, яке захищає від вітру, оскільки вітер може пошкодити листя. Ідеальним місцем у вашому будинку була б західна чи східна сторона.

Якщо ви хочете додати тропічної атмосфери до свого ландшафту, зимового саду або зони відпочинку в будинку, пальма трахікарпус – відмінний вибір.

Фото Трахікарпуса