Ховея – догляд у домашніх умовах, як і коли поливати, фото, пересадка, розмноження

Детальний огляд з фото та описом усіх правил догляду за конмнатною рослиною ховею. Інструкція, як і коли поливати кімнатну рослину, пересадка, вибір горщика, підживлення, цікаві факти та походження ховеї.

Ховея – це рід лише двох пальм, які можна вирощувати як кімнатні рослини. З ховеї виходять фантастичні кімнатні рослини, які надають відчуття екзотики і є улюбленою великою офісною рослиною, що використовується декораторами інтер'єру.

Вони незмінно демонструють найкращі результати, коли справа сягає видалення забруднень з повітря, а також значною мірою роблять їх прекрасними натуральними зволожувачами повітря.

Особливості рослини

  1. Існує в описі квітки два поширені різновиди пальмових рослин Howea: H. forsteriana та H. belmoreana. Ви можете відрізнити сорт H. belmoreana за меншим розміром та прямостоячим листям. Крім того, сорт H. forestiana можна дізнатися за опущеними листочками. Більше того, цей сорт набагато краще адаптується до життя в горщику, порівняно з H. belmoreana.
  2. Рослини широко відомі своїм пишним листям та атмосферою тропічних островів, яку вони створюють.
  3. Рослини ховеї можна дізнатися за типовим для них великим пальмоподібним листям.
  4. Здорове листя темно-зеленого кольору. Таким чином, коли листя стає коричневим, це ознака того, що з рослиною щось не так, наприклад, не вистачає води або додано надто багато добрив.
  5. При догляді в кімнатних умовах рослини можуть зрости до 3 м, екземпляри, які ростуть на відкритому повітрі, можуть сягати 12 м. Однак вони ростуть повільно, тому з ними потрібно набратися терпіння.
  6. Рослини ховеї можуть давати суцвіття довжиною 1 м, які складаються з білих суцвіть на 3-7 колосках. Одна квітка ховеї може складатися як із жіночих, так і з чоловічих квіток.
  7. Хоча для появи плода може знадобитися до 15 років, коли він з'являється, він має овальну форму та тьмяно-червоний колір.

Вирощування пальми

Ховеї – ідеальні кімнатні рослини, тому що вони не вимагають особливого догляду в домашніх умовах, щоб залишатися здоровими.

Ви можете розмістити їх у будь-якому місці будинку, тому що вони добре виживають як у яскравих, так і темних місцях. Але майте на увазі, якщо ви тримаєте свою рослину в яскравому місці, вам також потрібно дати їй достатньо місця для зростання, тому що вона стане набагато вищою, ніж якби її тримали в тіні.

Крім того, ці рослини можуть переносити температури від -4 °C до +38 °C.

Тим не менш, ми рекомендуємо переносити рослину в приміщенні в зимові місяці, щоб захистити її від холоду. Крім того, влітку слід захищати його від надмірної спеки та прямих сонячних променів.

Коли справа доходить до добрива, ви повинні робити це щомісяця, але лише навесні та влітку. Використовуйте рідкі добрива або гранули з повільним вивільненням. Важливо не удобрювати занадто багато, тому що це рослина, що повільно росте, і замість того, щоб прискорити її зростання, ви можете завдати їй шкоди.

Як садити пальму

Посадити вашу кімнатну пальму не так вже й складно, завдяки її стійкості до різних умов вирощування.

Ще один аспект, який робить ховею ідеальним для вирощування в домашніх умовах, полягає в тому, що вони легко адаптуються до всіх типів ґрунтів, включаючи глину, суглинок, кислий або лужний ґрунт. Таким чином, ви можете використовувати будь-який тип ґрунту, який є у вас під рукою.

Ми рекомендуємо вам посадити в добре дреновану ґрунтову суміш. Як ми вже згадували вище, цим рослинам не потрібно багато вологи. Насправді, надмірний полив може завдати їм шкоди і зробити їх листя жовтим або коричневим.

Полив

Вам не потрібно турбуватися про те, як поливати квітку ховеї. Їх потрібно поливати лише раз на тиждень. Ви можете спланувати свою наступну поїздку, знаючи, що ваша рослина не загине, якщо ви не поливатимете її протягом декількох днів або навіть тижнів. Насправді, найкраще використовувати техніку «замочувати та сушити» і давати ґрунту просохнути між поливами.

Ви можете час від часу обприскувати домашню ховею, щоб надати їй трохи вологості і видалити пил, що накопичився. Це особливо рекомендується взимку, тому що саме тоді повітря стає сухим через опалення приміщень.

Надмірний полив дуже часта помилка, яку припускаються багато власників. Хороша новина в тому, що ви можете врятувати свою ховою, особливо якщо помітите проблему до того, як торкнуться коріння.

Перше, що вам потрібно зробити, це перемістити рослину в затінене місце, щоб захистити її листя. Перезволожені рослини не можуть транспортувати воду до верхнього листя, а це означає, що вони досить уразливі для прямих сонячних променів.

Потім постукайте по стінках контейнера, щоб провітрити ґрунт і створити повітряні кишені, які прискорять процес висихання. Коли ґрунт стане пухким, дістаньте рослину з контейнера, огляньте її коріння і видаліть вологий ґрунт.

Намагайтеся у своїй не пошкодити коріння. Тепер ви можете краще вивчити кореневу систему та перевірити, чи немає неприємного запаху та ознак кореневої гнилі.

Видаліть пошкоджене коріння чистими гострими ножицями або ножем і пересадіть у свіжий, сухий ґрунт. Переконайтеся, що в контейнері є дренажні отвори, що дозволяють воді стікати належним чином, і використовуйте грунтову суміш, що добре дренує.

Розмноження

Хоча вирощування і догляд за рослиною ховеї не є нічого складного, з його розмноженням все трохи інакше.

Рослини зазвичай розмножуються насінням. Тим не менш, для оптимального проростання вам доведеться чекати багато років, перш ніж насіння стане червоним, що є ознакою того, що воно дозріло і що його нарешті можна посадити.

Щоб успішно розмножити пальми, потрібно зібрати їх плоди та замочити у теплій воді на кілька днів. Потім вам потрібно відокремити насіння від плодів і помістити його в ґрунтову суміш. Після цього ви повинні регулярно поливати ґрунт, щоб він залишався зволоженим. Але не поливайте його занадто сильно, щоб він не просочився.

Важливо знати, що рослини рідко проростають у приміщенні. Ось чому поширення найкраще довірити професійним садівникам.

Поширені проблеми

Кімнатні пальми часто схильні до дефіциту калію, про що свідчить фото ховеї, коли найстаріше листя починає відмирати, починаючи з кінчиків. Добавки калію з контрольованим вивільненням – найкраще лікування. Але якщо кінчики всіх листків стають коричневими, це часто відбувається через надмірне підживлення.

Павутинний кліщ, борошнистий червець та щитівка можуть бути проблемою. Найкраще їх обробити інсектицидним милом.

Рослини ховеї – це саме те, що вам потрібно, щоб надати вашій оселі атмосферу тропічної відпустки. Вони стануть прекрасним доповненням до будь-якого внутрішнього простору, чи то комерційного, чи житлового.

Завдяки своїй здатності пристосовуватися до широкого спектру умов рослини легко садити і вирощувати незалежно від погоди у вашому районі. Подбайте про свою рослину, і вона окупиться тим, що збереже повітря чистим у вашому будинку і стане чудовим фокусом вашого внутрішнього ландшафту.

Фото ховеї