Хамедорея – 90 фото кімнатної рослини + інструкція з догляду в домашніх умовах

Усі особливості догляду за кімнатною рослиною хамедорея. Багато фото, інструкція, як і коли поливати, пересадка, підживлення, розмноження, цікаві факти про походження рослини.

Хамедорея є багаторічною рослиною сімейства Пальмових, що має безліч різновидів. Рідними краями хамедореї вважаються Південна Америка, Мексика та тропічні райони Африки.

У природних умовах рослина зустрічається досить часто, її висота може досягати двох метрів. Однак ці пальми набули величезної популярності і серед усього різноманіття кімнатних рослин.

Вирощування хамедореї в домашніх умовах не складно. Ці рослини найчастіше стають ідеальним інтер'єрним доповненням, що створює приємну атмосферу в будинку і відіграють важливу роль у декоруванні житлового простору.

Умови утримання хамедореї

Догляд за хамедореєю в домашніх умовах не потребує особливих зусиль. Однак для успішного зростання пальми потрібно дотримання деяких умов.

Освітлення

Рослина хамедорея вважається тіньовитривалою, тому слід розташовувати її біля вікон, що виходять на схід. Слід уникати прямих сонячних променів, тому що надлишок світла може негативно вплинути на колір листя – вони можуть пожовтіти.

Полив

Бажаючим завести хамедорею також необхідно ознайомитись з тим, як слід поливати квітку. У літній період хамедорея вимагає щедрішого поливу. Не можна допускати повного пересихання ґрунту. Влітку рослину зазвичай поливають 2 рази на тиждень.

Але важливо знати, що перелив для хамедореї небезпечний і може спричинити загнивання коренів. Крім того, хамедорея любить обприскування та періодично можна влаштовувати їй душ.

У зимовий період слід здійснювати полив приблизно 1 раз на тиждень після висихання ґрунту.

Цвітіння

Хамедорея цвіте дуже рідко, проте при забезпеченні гарного догляду в кімнатних умовах пальма може порадувати цвітінням. Квіти хамедореї мають жовтий колір та ніжний аромат.

Якщо рослина молода, краще зрізати її квітконос, тому що на неї біля пальми йде багато сил. У цьому випадку хамедорея може сповільнити зростання. У період цвітіння можна використовувати добрива.

Підживлення добривами

Хамедорею слід підгодовувати добривом для декоративно-листяних рослин лише в період активного росту – в літній період із частотою 1-2 рази на місяць. У зимовий період пальма добрив не потребує.

Пересадка

Молоді пальми зазвичай пересаджують щорічно навесні на горщики більшого діаметра. Коріння рослини досить чутливі, і при пересадці важливо зберегти стару земляну грудку і не пошкодити коріння. Для посадки хамедореї найбільш підходять ґрунти, що містять у своєму складі не тільки торф, а й дерновий ґрунт, листяний перегній та перліт.

Пересадку дорослих пальм слід проводити тільки в тих випадках, коли коренева система обплітає земляний ком повністю, і коріння починає виднітися через дренажні отвори. Для дорослих рослин пересадка є стресом, тому можна обмежитися лише заміною верхнього шару ґрунту.

Обрізка та гігієна

Якщо у хамедореї раптом з'являться пагони з коричневими осередками, їх необхідно зрізати ножицями, обробленими спиртом. Область зрізу необхідно обробити фунгіцидними препаратами. Сухе листя теж слід вчасно видаляти.

Вирощування пальми із насіння

В першу чергу необхідно вибрати свіже насіння, так як з часом відсоток їх схожості істотно знижується. Якщо насіння рослини вже більше 10 місяців, брати його не варто.

Насіння слід замочити на 5 днів у м'якій теплій воді і надпиляти кожне насіння з одного кінця для кращого проростання. Висівати насіння необхідно підпиляною частиною вниз у вологий грунт, що є сумішшю торфу і піску.

Після висадки потрібно дотримуватись тепличних умов — утримувати їх у теплі та вологості. За кілька місяців мають з'явитися перші сходи. Коли лист розвинеться до 4 см, рекомендується зробити пересадку сіянців.

Способи розмноження

Розмножити хамедорею можна кількома способами. Один із найвідоміших способів – за допомогою прикореневих відростків. Вони висаджуються в окремі горщики із заздалегідь приготовленим ґрунтом.

Інший спосіб – розподіл куща. Дорослу рослину необхідно акуратно вийняти з горщика і роз'єднати на кілька частин. Важливо звертати увагу на те, щоб кожна рослина, що вийшла, мала добре сформовані пагони і кореневу систему.

Хвороби та шкідники

Сухі кінчики листя пальми можуть вказувати на сухе повітря. У цьому випадку хамедорея потребує свіжого повітря та обприскування. Не забувайте частіше провітрювати приміщення.

Пожовкле листя свідчить про надлишок світла або використання занадто жорсткої води при поливі. В даному випадку пальму потрібно поставити у півтінь і поливати її м'якою водою.

Пониклі листи, що загнивають, говорять про те, що у хамедореї відбувається загнивання коренів внаслідок переливу рослини. Слід дати ґрунту просохнути та знизити обсяг поливу. Також врятувати залиту рослину може пересадка з попереднім обрізанням усіх загнилих коренів.

Якщо листя хамедореї темніє і виглядає млявим, це може вказувати на підмерзання рослини. Слід утримувати його у теплішому приміщенні.

При належному догляді хамедорея рідко уражається шкідниками. Однак особливо слід побоюватися павутинного кліща та борошнистого червця. При їх виявленні необхідно вжити відповідних заходів та обробити рослину інсектицидними та акарицидними препаратами.

Види хамедореї

Ця пальма має безліч видів. У цьому розділі представлено опис найпоширеніших видів квітки, а також фото хамедореї.

Хамедорея витончена

Висота цієї рослини може досягати двох метрів. Ця рослина має тонкий стовбур, на якому розвивається кілька пір'ястих листків. На кожному стволі знаходиться приблизно 6-7 листків. Суцвіття цієї хамедореї є червоно-жовтогарячими квітками.

Хамедорея Ернеста-Августа

Ця рослина із щільним стволом може досягати одного метра у висоту. На кінці його листя помітно поділ на 2 частини. У стебла є повітряне коріння. Суцвіття цього виду хамедореї – кулясті квіти червоного кольору.

Хамедорея однокольорова

Цей вид прийнято вважати одним із найвибагливіших. Багато в чому ця рослина нагадує хамедорею витончену. Як правило, його висота не перевищує одного метра. Ця хамедорея має безліч тонких пагонів зі світло-зеленим листям. У період цвітіння утворюються суцвіття у вигляді мітелок жовтого кольору.

Хамедорея висока

Стебла цього виду пальми схожі на бамбукові стебла. Нові пагони цієї хамедореї зростають від кореневища. На верхівці стебла зазвичай розташовуються 4-6 листків темно-зеленого кольору. Під час цвітіння з'являються жовтувато-жовтогарячі суцвіття, що мають легкий ніжний аромат.

Завдяки подібності стебел з бамбуком хамедорею часто називають «бамбуковою пальмою». Ця прекрасна кущиста рослина не тільки є чудовою прикрасою інтер'єру, але й здатна очищати повітря в приміщенні та усувати різні шкідливі речовини – наприклад, бензол, аміак, формальдегід та інші.

Фото Хамедореї