Арека (90 фото): особливості догляду за кімнатною рослиною, полив, пересадка, підживлення

Покрокова інструкція з догляду за кімнатною рослиною ареку. Фото, цікаві факти, вирощування, розмноження, пересадка, підживлення, як і коли поливати.

Кімнатна рослина арека належить до сімейства пальмових. У дикій природі їх кількість доходить до 150, але вирощування в домашніх умовах дозволяє розводити лише кілька із них. У природних умовах цю пальму можна зустріти на широкій території від Азії до Індії.

Багато хто займається культивуванням ареки через наркотичні властивості її насіння. Однак насіння відоме не тільки наркотичним ефектом: їх також досить широко застосовують у медицині.

Будова квітки

Стебло квітки зазвичай тонке, формою нагадує циліндр і складається з безлічі невеликих трубочок. Листя довжиною може досягати до 1 метра, яке складається з сегментів довжиною до 30 сантиметрів. Ширина складових листа – 3 сантиметри.

У природних умовах арека виростає до 10 метрів у довжину, а в кімнатних межею є висота в 1,5-3 метри. Також при догляді в домашніх умовах квітка рідко цвіте, але якщо це сталося, можна побачити дрібні квітки жовтого кольору.

Як доглядати за арекою

Не варто забувати, що маленька арека скоро може вирости у велику квітку, і тоді їй буде потрібно багато місця. Багато хто не звертає уваги на цей факт в описі квітки, а потім шукає кімнату, куди переставити пальму. Важливо, щоб у цьому приміщенні також не було протягів.

Світло має бути яскравим, але промені розсіяними, інакше на листі можуть виникнути опіки. Зазвичай ареку ставлять поблизу вікон, які виходять на південь. Влітку з обідньою брехнею найкраще створювати тінь для квітки.

З молодою або щойно пересадженою рослиною слід чинити так само, інакше може почати закручуватися листя або взагалі опасти. Можна поставити пальму і біля вікна, що виходить на північ, але в цьому випадку потрібно не забувати постійно перевертати горщик різними сторонами, щоб квітка росла симетрично.

Пальма відноситься до теплолюбних квіток. Звичайно, при догляді в кімнатних умовах не можна створити таку ж температуру, як і в природі, проте пальма легко може перенести будь-яку спеку.

Найкомфортніше їй рости при температурі від 20 градусів і вище. Чи не боїться вона і холодів, спокійно переносячи температуру до плюс 6 градусів. При нижчій температурі пальма може загинути.

Вода для поливу повинна бути відстоєною, оскільки водопровідна вода містить хлор, який пальма не переносить. Полив потрібно здійснювати в міру того, як підсихає земляна грудка. Якщо поливати дуже часто, можуть почати загнивати коріння. Зайву воду потрібно обов'язково зливати з піддону, щоб не було цвілі.

Поживні речовини вносять як у кореневу систему, так і на листя за допомогою обприскування. Добриво використовують із початку весни до кінця літа.

Обрізають у пальми тільки сухе і відмираюче листя, яке почало жовтіти. Для формування здорового та красивого куща також рекомендується обрізати бічні пагони, щоб пальма росла вгору.

Пальма є тропічною рослиною, тому вологість у приміщенні має бути високою. Обприскують квітку вручну або ставлять у кімнату автоматичний зволожувач. Як поливати квітку, так і обприскувати потрібно водою, що тільки відстояла.

Як пересадити квітку

Зазвичай рослину арека пересаджують тоді, коли коренева система сильно розрослася, і квітка стала тісно в горщику. Можна зрозуміти, що горщик став малий, по коріння, яке почали вилазити в дренажні отвори на дні.

Молоді квіти ареку пересаджують щорічно навесні, дорослі пальми рідше – раз на 3 роки. Якщо пальма виросла дуже великою і стала важкою, краще не турбувати її пересадкою, а просто оновити верхній шар ґрунту.

Старий горщик, порівняно з новим, зазвичай йде менше на 5 сантиметрів. Зважайте на це при виборі нової ємності, куди буде пересаджена арека. Важливо приділити увагу і ґрунту: ґрунт має бути пухкий і нейтральний за кислотністю, або слабокислий. Ґрунтосуміш має складатися з перліту, перегною з листя та дернової землі.

Пересадку здійснюють за допомогою перевалки зі старого горщика в новий. Земляна грудка потрібно залишити цілісною і якнайменше чіпати, щоб не пошкодити коріння. Коріння при пересадці потрібно очищати від землі лише в тому випадку, якщо на них пішла гнилизна. Пошкоджені ділянки потрібно видалити та присипати вугілля для нейтралізації хвороби.

Додатковий дренаж не буде потрібний, тому що перліт виконає його функції і втягуватиме зайву вологу. Основа ствола має бути на тому ж рівні, на якому знаходилося і в старому горщику.

Як розмножують квітку

На фото ареки видно, що доросла квітка має багато маленьких пагонів, які можна без шкоди для рослини відокремити від материнського куща. Поділ куща – це найчастіший спосіб розмноження пальми.

При пересадці пагони потрібно відокремити від основного куща і відразу розсадити їх в окремі ємності. Процедура з посадки пагонів буде аналогічна тій, що має бути і при пересадці квітки.

Потрібно створити умови, щоб рослина краще адаптувалася до нової ємності: підтримувати постійну вологість та температуру 20-25 градусів. Приблизно через 2 тижні листя має набратися соковитого зеленого світла. Це означає, що пересадка пройшла успішно.

Інший метод розмноження – насіння. Для початку насіння замочують у розчині сірчаної кислоти на короткий проміжок часу. Потім промивають, а потім висівають у підготовлений заздалегідь ґрунт. Краще садити одне насіння з розрахунком на одну склянку, тоді рослині буде краще і комфортніше прокльовуватися і розвиватися.

Потрібно поставити склянку з насінням у тепле місце і не забувати зволожувати повітря. При хорошому розвитку подій насіння дасть сходи протягом місяця-двох.

Чого може не вистачати квітки

За деякими ознаками можна зрозуміти, чого ареці не вистачає, виправити це та простежити за результатом:

  1. Якщо листя почало завиватися і по ньому пішли жовті плями, значить, рослина відчуває нестачу калію в грунті
  2. Якщо листя втратило колір і стало блідим, а кущ став гірше рости, спробуйте удобрити його азотом.
  3. Якщо почали сохнути кінчики листя, значить, не вистачає вологи в повітрі
  4. Якщо листя почало темніти і в'янути, значить, рослина замерзла. Потрібно створити йому комфортніші умови, а відмерле листя за потребою видалити
  5. Якщо листя почало жовтіти, значить, квітці не вистачає вод. Збільште її кількість при поливі

Фото кімнатної рослини арека