Ехмея (100 фото) – догляд за квіткою в домашніх умовах, посадка, розмноження, полив, підживлення

Детальний огляд всіх особливостей кімнатної рослини ехмею. Фото квітки, як поливати, правила розмноження та догляду в домашніх умовах, поради від флористів.

Рослина ехмею перекладається з грецької мови, як наконечник піки, що пов'язано з формою його квітки. Ехмея відноситься до сімейства бромілієвих, воно є багаторічником і відноситься до повільнорослих рослин.

Місцевість, де ехмея знайшла для себе ідеальний клімат – це Південна та Центральна Америка. Квітка декоративна, у неї незвичайний зовнішній вигляд, а різновидів ехмеї налічується понад сто сімдесят.

Правильний догляд

Правильний догляд у домашніх умовах потребує особливого підходу. В цілому, ця рослина не вибаглива і витривала, але вона не переносить холодного клімату. Прийнятна температура для ехмеї – від +14 до +26 градусів, завдяки перепаду температури рослина починає цвісти.

Ехмея потребує свіжого повітря, тому рекомендується провітрювати приміщення, але уникати прямих протягів. У регіонах, де ночами тепло, можна утримувати рослину на відкритому повітрі, поза приміщенням. Квітка любить сонце, воно не боїться прямих сонячних променів і добре їх переносить. Але все ж таки рекомендується прибирати квітку з полуденного сонця в саму спеку.

Поливати ехмею необхідно очищеною або дистильованою водою, сам спосіб поливу незвичайний – поливати квітку потрібно під корінь і розетку. Під час цвітіння поливати розетку не можна, оскільки це може спровокувати гниття.

Здійснювати полив необхідно в міру підсихання. Ці відомості допоможуть дізнатися, як поливати квітку і не допускати помилок у догляді.

Особливості

  1. Ехмея цвіте в останні дні зими або влітку.
  2. Їй важливе яскраве розсіяне світло.
  3. Вологість повинна бути трохи більшою за середній рівень, для зволоження квітки використовується пульверизатор.
  4. Пересадку необхідно здійснювати навесні.
  5. Ідеальний грунт для ехмеї – пісок, торф та листяний грунт.
  6. Квітка може стати причиною алергічної реакції.

Ще одна унікальна особливість ехмеї полягає в тому, що вона цвіте лише один раз. Після цього на ній з'являються нові паростки, які деякий час ростуть на рослині, а потім пересідають.

Цвітіння

Квіти ехмею мають гарну яскраву оцвітину, яка може бути різних кольорів, від білої до фіолетової. Квіти ехмеї не є довгожителі, але оцвітина може зберігати свій колір протягом кількох місяців.

Коли ехмея цвіте, необхідно стежити за тим, чи квітка і оцвітина не піддавались поливу, це може призвести до дуже швидкого завершення цвітіння та гниття.

Розмноження

Така кімнатна рослина, як ехмея, починає розмножуватися після цвітіння. На ній швидко з'являється відросток, так звана дитина. Він починає жити на своїй мамі, доки не набереться сил, після чого ехмея починає повільно вмирати.

Відокремлювати відросток від основної квітки можна після того, як його корінь відросте не менше ніж на один сантиметр. Відросток потрібно зрізати гострим ножем, після чого його можна пересаджувати у ґрунт.

Якщо у відростка не з'явилося коріння, можна спробувати пересадити і поглибити його, після чого доглядати рослину, згідно з рекомендаціями, і тоді відросток може нехай коріння.

Насіння

Для вирощування ехмеї можна використовувати насіння. Але це досить складний спосіб, який завжди може дати позитивний результат. Сіянці, які виростуть із насіння, можуть не зберегти ознаки сорту.

Для насіння потрібно підготувати торф, потім поставити ємність із насінням у тепле місце без прямих сонячних променів, також необхідно провітрювати приміщення із саджанцями та своєчасно поливати його.

Якщо саджанці підросли, через рік можна висадити їх у звичний ґрунт і почати доглядати, як за дорослою рослиною.

Захворювання

Буре листя – якщо на листя починає проступати буре пляма, це означає, що рослині не вистачає тепла. Така реакція у ехмеї з'являється на холод. Правильний догляд у кімнатних умовах передбачає створення прийнятного температурного режиму.

Відсутність цвітіння – якщо квітка не цвіте, то їй бракує світла. Через це листя рослини також можуть змінювати своє забарвлення.

Шкідники – попелиця, кореневі черв'яки, щитівка. Щоб позбавитися цієї проблеми, потрібно обробити рослину розчином інсектициду.

Світло-зелене листя у ехмеї свідчить про те, що рослині занадто багато світла, потрібно ставити квітку в тінисте місце, поки забарвлення не нормалізується.

Коричневі кінчики листя – причина полягає у надмірно частому поливанні, а також знаходженні рослини на протягу.

Фузаріоз – зараження грунту чи рослини, у разі вилікувати ехмею неможливо.

Вибір горщика

Ехмея має невелике коріння без зайвого обсягу, тому вона не потребує великого горщика. Горщик повинен вміщати коріння рослини, а також забезпечений дренажним отвором.

Щоб ємність квітки була більш надійною та стійкою, рекомендується використовувати горщик з кераміки або товстого міцного пластику.

Цікаві факти

Унікальна риса ехмеї полягає в тому, що вона цвіте один раз за своє життя. Вона має тонкий і гладкий ствол, а довжина квітки рідко перевищує півметра.

Якщо розбирати опис квітки, то варто відзначити строкате листя, великі яскраві суцвіття, а також відсутність відгалужень. Рослина ехмею виявили на початку шістнадцятого століття, після колонізації Нового Світу.

Ехмея була відкрита у 1794 році, а першовідкривачами стали іспанські натуралісти. У природному середовищі квітка дає дрібні червоні плоди, схожі на ягоди, якими люблять ласувати мавпи. На вигляд ехмея нагадує ананас.

Запобіжні заходи

Перш ніж зважитися на вирощування в домашніх умовах, необхідно знати, яких запобіжних заходів необхідно дотримуватися з ехмеєю. Ця рослина може викликати алергічні реакції на шкірному покриві, тому пересаджуючи або торкаючись квітки, потрібно надягати гумові рукавички.

Ехмея не приваблює домашніх тварин, але слід тримати цю квітку подалі від дітей. Як кажуть садівники – "Якщо не використовувати ехмею для приготування салату, то вона є повністю безпечною".

Фото рослини Ехмея