Алоказія (кімнатна рослина): фото, види, посадка, догляд, розмноження, пересадка, як поливати

Цікаві факти про кімнатну рослину Алоказія. Багато красивих фото квітки, особливості вирощування в домашніх умовах, правила поливу, види, розмноження.

Алоказію іноді називають слонячим вухом або рослиною африканських масок. Ця кімнатна рослина незвичайного виду може іноді давати квіти, але її вибирають не з цієї причини.

Коли справа доходить до покупки, пріоритетним критерієм буде незвичайне та унікальне інопланетне листя.

Загальні відомості

Опис квітки налічує безліч різновидів і гібридів, проте основним з них, що вирощується як кімнатна рослина, є «Поллі» або «Амазонка» (A. amazonica).

Фото алоказії вражають приголомшливим листям, яке має форму наконечника стріли або щита з великими виступаючими білими прожилками, що проходять через них, що сильно контрастує з рештою темно-зеленого листка.

Світло

Ви повинні уникати як прямих різких сонячних променів, так і дуже темних та похмурих місць для вашої рослини. Потрібні місця, що знаходяться між цими двома крайнощами. На наш досвід квіти алоказії набагато краще справляються з ранковим або вечірнім сонцем, що падає на їх листя.

Полив

У період активного зростання компост має бути завжди вологим. Він має бути вологим, а не сухим і не мокрим. Не любить сухість біля коріння, але надто багато води призведе до гниття коріння. Як поливати квітку, щоб уникнути надлишку чи нестачі вологи?

На відміну від звичайного поливу кімнатних рослин, ми дійшли висновку, що найкращий спосіб – поливати небагато, але часто. По можливості використовуйте холодну дощову воду, але це не обов'язково.

Вологість

Ще одна причина, чому рослина алоказію пригнічена в домашніх умовах – дуже сухе повітря. Це тропічна рослина, яка потребує помірної чи високої вологості.

Швидкість зростання

Очікуйте помірну швидкість зростання за довгих днів і теплої температури. Один новий лист на місяць – це нормально, трохи менше – теж нормально і нема про що турбуватися.

Якщо у вас не з'явилося нового листя за 6 місяців, можливо, вам варто подумати про пересадку або добрива (якщо ви цього ще не зробили).

Температура

Запорукою правильного вирощування в домашніх умовах стане тепле місце. Не нижче 16 ° C цілий рік. Випадкові зниження температури нижче цього значення допустимі, але більш тривалі періоди можуть викликати проблеми та стимулювати сонливість.

Пересадка

Зазвичай у цьому немає необхідності, але якщо ваша рослина зробила багато пагонів або переросла горщик, рекомендується пересадити його навесні. Хоча вони виглядають як тропічні та дуже незвичайні рослини, можна використовувати стандартний компост для кімнатних рослин чи суміш.

Розмноження

Є два способи розмножити рослину: насіння та пагони від дорослої рослини. Доросла рослина адаптується до стандартної пересадки восени, але якщо ви пересідає з метою розмножити пагони, зробіть це навесні, щоб підвищити шанси на виживання.

Все, що вам потрібно зробити, це обережно видалити зміщення разом з деяким корінням, перш ніж висадити його в горщик, що містить суміш, аналогічну тій, в якій він ріс раніше.

Можливо, вам доведеться не поспішати і обережно розмотати коріння, якщо вони зчепилися з корінням материнської рослини. Не удобрюйте створені таким чином нові рослини протягом як мінімум трьох місяців.

Висота

Зазвичай догляд у кімнатних умовах дає приріст до 45 см заввишки. Деякі види алоказії мають вищий і тонший зріст, хоча вони не часто виростають вище 75 см.

Квіти

Хоча квіти іноді з'являються на доглянутих алоказії, вони зовсім незначні. У центрі уваги цієї рослини має бути збереження її красивого листя.

Чи отруйна рослина?

Рослина токсична для людей та домашніх тварин через кристали оксалату кальцію, що містяться в його соку. Однак це швидше захисний механізм, і вживання рослини має тенденцію до неприємних побічних ефектів і рідко призводить до смерті.

Підготовка до зими

З наближенням зими, коли день скорочується, рослина готується до зими і перетворюється на стан спокою. Ви можете уникнути цього, якщо перемістите рослину в тепліше місце.

Якщо він все одно переходить у стан спокою, не панікуйте, все, що вам потрібно зробити, це слідувати тим же інструкціям з догляду в домашніх умовах за представником цього виду. Єдина різниця полягає в меншому поливі та відсутності підживлення доти, доки навесні не повернуться нові сходи.

Як доглядати: резюме

  1. Середнє світло – ця рослина знаходиться строго посередині щодо освітлення. Без сильних прямих сонячних променів, а й без тіні.
  2. Середній полив — Рослина не любить пересихати, тому намагайтеся зберігати ґрунт вологим протягом місяців зростання.
  3. Тепла температура — Переважні теплі температури. Не нижче 16°C.
  4. Підживлення – Рослини алоказії ростуть повільно і не дуже вибагливі у годівлі, тому один раз на місяць (або рідше) це нормально.

Проблеми з рослинами Alocasia

Павутинний кліщ / Луска / Борошнисті черви / Тля – Алоказія отруйна для людей, кішок, собак і т.д., але досить смачна і може стати гарним будинком для багатьох шкідників! Більшість з них можна позбутися, підтримуючи високу вологість.

Коричневе листя з жовтими мітками — Якщо листя з жовтими плямами, це, ймовірно, пов'язано з однією з наступних причин:

Зайвий полив. Ви можете дати ґрунту трохи підсохнути, але прагнете вологого, але ніколи не сирого ґрунту.

Рослина чи ґрунт надто холодні. Вся рослина, навіть коріння, любить, щоб було затишно. Тримайте його в теплому приміщенні і при поливі переконайтеся, що вода не крижана, оскільки це охолодить ґрунт.

Сухе хрумке листя алоказії — Зазвичай це ознака того, що вологість навколо рослини надто низька. Вони люблять теплі місця у вашому будинку, але їм також потрібен певний рівень вологості у повітрі. Деякі люди радять обприскувати рослину, що, ймовірно, допоможе у короткостроковій перспективі, але вам потрібно робити це щодня. Якщо це надто складна робота, спробуйте деякі з більш традиційних способів домогтися цього для більш постійного рішення.

Блідне, плямисте коричневе листя — Занадто світле листя зазвичай викликане прямим сонячним промінням або занадто швидким переміщенням рослини з темного місця в дуже яскраве.

Моя рослина в'яне – Якщо рослина була здоровою протягом усього року, але взимку все відмирає, швидше за все, ваша рослина входить у нормальний період спокою, що відмирає. Це означає, що все, що знаходиться над землею, відмирає. Продовжуйте доглядати за тим, що виглядатиме як порожній горщик, бо кореневища під землею все ще живі. Весною зростання відновиться.

Якщо в будь-яку іншу пору року рослина відмирає, то, на жаль, ви не змогли пристосуватися до її метушливого характеру. Якщо ви помітили це досить рано, ще не пізно, спробуйте створити умови, описані в наведеній вище інформації з догляду.

Фото кімнатної рослини Алоказія