Онцидіум (110 фото): догляд у домашніх умовах, правила поливу, пересадка, підживлення

Особливості правильного догляду кімнатної рослини онцидіум. Багато фото, цікаві факти, як і коли поливати, розмноження, вибір горщика, пересадка, вирощування в домашніх умовах.

Дана культура є трав'янистим багаторічником, який любить тепло, високу вологість і яскраве природне освітлення.

Серед орхідей даного сорту відома велика кількість різновидів із цікавим забарвленням (від справжнього жовтого відтінку до жовтого з тигровим малюнком на поверхні квітки). Усі оригінальні забарвлення квіток можна оцінити на фото Онцидіуму.

Загальна характеристика орхідеї

Квіти Онцидіум є трав'янистими рослинами, що досягають у висоту 40 см. До відмінних особливостей також відносять такий опис квітки:

 • Наявність довгого потужного кореневища, призначене для фіксації рослини на деревних або кам'яних поверхнях.
 • На кожній втечі є по 3 листки витягнутої форми із закругленими кінцями.
 • При оптимальному догляді може цвісти 2 рази на рік.
 • Суцвіття формується з жорстких батогів коричневого кольору. Забарвлення квіток найрізноманітніший, і залежить від різновиду.

Цікавий наступний факт: зірвана квітка рослини Онцидіум може тішити око власників до 3 тижнів за рахунок присутності великої кількості поживних речовин у стеблах та суцвіттях.

Особливості поливу квітки

Для цього різновиду квітучої орхідеї важливий правильний догляд у домашніх умовах. У догляд включені полив, пересадка, організація освітлення та вентиляції повітря. Як поливати квітку:

 1. У період активного зростання стебла та наростання зеленої маси полив здійснюється досить часто з постійною періодичністю.
 2. У спекотний літній сезон або при опаленні квартири можна додатково використовувати обприскування куща. Слід пам'ятати, що орхідея відноситься до тропічних рослин, які люблять високий рівень вологості повітря.
 3. Сама методика поливу також відрізняється від загальноприйнятої: квітковий горщик встановлюють у піддон із водою, заповнений галькою. Воду наливають у піддон, щоб рослина вбирала вологу корінням.

Припиняють часті поливи та обприскування у період появи квіткового бутону. Відновлюють регулярне зволоження лише після дозрівання суцвіття орхідеї.

Пересадка рослини в домашніх умовах

Вирощування в домашніх умовах часто пов'язане із необхідністю пересадки рослини. Для такої тропічної рослини потрібно підготувати досить глибокий і широкий горщик (відмінно підійдуть пластикові або керамічні ємності).

Для посадки знадобиться універсальний живильний ґрунт, в якому обов'язково є кора сосни, перліт, вугілля. Періодичність пересадок визначається індивідуально квітникарем, але сама культура дуже болісно реагує на подібні маніпуляції. Правила оптимальної пересадки:

 • Квітка в старому горщику поливають кожні 10-15 хвилин, щоб дати коріння розм'якшитися.
 • Обережно витягають квітку зі старого горщика, намагаючись не пошкодити кореневу систему.
 • Усі коріння уважно оглядають на наявність симптомів захворювань, ознак гниття, діяльності шкідників. Уражене коріння видаляють із куща.
 • У нову ємність заздалегідь поміщають якісний дренажний шар у вигляді керамзиту або гальки.

Орхідею висаджують не строго в центрі горщика, а трохи осторонь середньої лінії (через пірамідальний характер зростання квітки). Підготовленим грунтом засипають тільки коріння, залишаючи кореневища та бульби на поверхні ґрунтового субстрату.

Стебло фіксують до кілочка або іншої опори, щоб рослина не зламалася під вагою власної ваги. Пересаджену квітку слід прибрати в місце, що притіняє, а також припинити полив на 7 днів.

Освітлення для рослин

Догляд у кімнатних умовах, безсумнівно, пов'язаний із вибором місця розташування горщика. На відміну від багатьох відомих кімнатних культур, цей різновид орхідеї дуже любить прямі сонячні промені. Нестача сонячного світла згубно позначається на зростанні та розвитку орхідеї.

Ознакою дефіциту природного світла є поява насиченого забарвлення листя. Надмірна дія сонячного світла проявляється у вигляді яскраво-червоних точок на поверхні рослини.

За нестачі освітлення не вдасться отримати характерне яскраве цвітіння. У північних регіонах фахівці рекомендують додатково використовувати лампи денного світла.

Внесення добрив у ґрунт

Проводити підживлення кімнатної рослини слід лише за появи молодих пагонів. Як тільки починають формуватися бульби, слід припинити будь-які підживлення рослини. Знову приступають до внесення поживних речовин після зростання квітконоса, а перестають удобрювати культуру після розкриття першої квітки.

Усі склади (зазвичай, це універсальні добрива для орхідей) слід розбавляти перед застосуванням. Ця культура дуже чутлива до засолення ґрунту та зміни рівня кислотності.

Способи розмноження

Орхідею в домашніх умовах розмножують лише за допомогою поділу куща. У цьому поділу піддають ті рослини, у яких є щонайменше 6 бульб. Кожна нова рослина має отримати по 3 бульби для активного та здорового росту.

Для розрізу використовують лише гострий ніж із чистим лезом. Місце розрізу обробляють активованим вугіллям, щоб запобігти розвитку інфекційних захворювань та гниття тканин орхідеї. Досить рідко для розмноження використовують насіння рослини, які купують у спеціалізованих магазинах та садових центрах.

Природні вороги та хвороби

Кожен новий кущ орхідеї слід поміщати на карантин, щоб виявити ознаки інфекційних захворювань. Рослина найбільш схильна до таких шкідників і патологій:

 1. Борошнистий червець. До найважливіших симптомів ураження слід віднести появу білих крапок та грудок на поверхні листя. Видаляють комах за допомогою ватного диска, змоченого етиловим спиртом.
 2. Щитівка також не проти поласувати молодими листочками орхідеї. Дізнатися даного шкідника можна по дрібним воскоподібним бляшкам, які з'являються на листі.
 3. Поява павутиння, а також ознаки уповільнення росту рослини можуть свідчити про зараження павутинним кліщем.

Неоптимальний догляд за культурою (порушення правил поливу, пересадки, освітлення та підтримання вологості повітря) сприяють зниженню імунітету.

Ослаблена рослина стає мішенню для різних грибкових, вірусних та бактеріальних мікроорганізмів. Як заходи профілактики рослину після карантину регулярно обробляють фітонцидами та протигрибковими препаратами. Лише дотримання правил догляду дозволить милуватися протягом тривалого часу яскравими суцвіттями із насиченими фарбами.

Фото рослини Онцидіум