Орхідея мильтонія: догляд за квіткою в домашніх умовах + 150 фото

Інструкція з вирощування та догляду за квіткою орхідея мільтонію. Багато фото рослини, цікаві факти, інструкція як і коли поливати, підживлення, пересадка, розмноження, вибір горщика та ґрунту для орхідеї.

Орхідея мильтонія набула великої популярності у садівників через свій чудовий зовнішній вигляд. Квітка не важко висаджувати і доглядати у відкритому ґрунті, припустимо вирощування в домашніх умовах.

В описі квітки необхідно відзначити білі пелюстки з червоними і фіолетовими серцевиною. Завдяки цьому він часто використовується при створенні квітників.

Рослина відноситься до класу багаторічних, що в сукупності з невеликим списком вимог догляду робить його одним з найбажаніших для вирощування в клумбах.

Вирощування в домашніх умовах

За рослиною досить легко доглядати в домашніх умовах. Початківцям садівникам рекомендується попередньо ознайомитися з короткою рекомендацією, розбитою на зручні пункти.

Освітлення

Кімнатна рослина має бути добре освітлена, але допускається і невелика півтінь. Необхідно, щоб світла було достатньо, але при цьому він повинен бути розсіяним, тому що прямі яскраві промені можуть згубно впливати на стан квітки. На листових пластинах можуть з'явитися опіки, зростання злегка сповільниться, що суттєво позначиться на красі квіткового бутону.

Температура

Догляд у домашніх умовах повинен відбуватися при кімнатній температурі не вище +21 градуса за цельсієм у теплу пору року. Взимку температура у приміщенні має перевищувати +18 градусів.

Допустимо перевищення або зниження температури кімнати на 3-4 градуси максимум. Якщо температура сильно не відповідатиме, це сильно позначиться на зростанні квітки, вона буде набагато гірше виглядати.

Не можна допускати різких перепадів температур, тому що в результаті можуть розвинутися захворювання, лікувати які дуже довго. Кімнату, в якій вирощується квітка, рекомендується провітрювати якомога частіше. Однак його необхідно захищати від протягів.

Явною ознакою того, що непридатна температура в приміщенні є стискання листових пластин. При виявленні цієї ознаки рекомендується одразу перемістити рослину до більш відповідного приміщення.

Вологість повітря

Догляд у кімнатних умовах повинен мати на увазі рівень вологості не нижче 60%. Оптимальним показником вологи у приміщенні для стабільного зростання є 70%, але необхідно орієнтуватися на мікроклімат у кімнаті.

Чим вища температура, тим вище має бути рівень вологості. Щоб збільшити цей показник, можна розмістити поруч із рослиною відкриту посудину з водою, помістити на ґрунт вологу гальку.

Найпростіше використовувати автоматичний зволожувач повітря, він буде підтримувати оптимально необхідний рівень протягом цілої доби.

Інтенсивність поливу

Регулярність поливів рослини значно різниться у різний час року й у залежність від умов, у яких воно зростає. Розглянемо як поливати квітку правильно.

Навесні рослина починає активно рости і цвісти, у цей час необхідно забезпечити регулярний та об'ємний полив. Регулярність поливів протягом 7 днів може регулюватися кліматичними умовами, у яких зростає квітка.

Не можна допускати щоб земля в горщику повністю висихала, також необхідно зливати воду в піддоні, тому що вона є відмінним середовищем для розвитку згубних бактерій для мильтонії.

Температура води, що використовується для поливу, повинна бути приблизно +45 градусів за цельсієм. Поливати необхідно за принципом душу, щоб змочити всю рослину повністю. Після закінчення процедури потрібно злити всю зайву воду з піддону, листові пластини витерти сухою та чистою тканиною.

Взимку регулярність поливів дещо скорочується.

Добрива

Використання добрив рекомендується не частіше ніж 1 раз на 2 тижні. При цьому допускається використання різних видів підживлення. Найбільш популярним є класичний різновид, що вноситься безпосередньо в ґрунт.

Також можна використовувати позакореневе підживлення, що є рідиною з поживними речовинами. Рослина обприскується цією рідиною, після чого вона сама вбирає всі необхідні речовини.

Рясне цвітіння є явною ознакою того, що внесення підживлення йде на користь.

Спокій

Рослина орхідея мільтонію неодноразово за календарний рік може потребувати своєрідного періоду спокою, у цей час повністю зупиняється зростання квітки. Це цілком нормально, проте необхідно трохи змінити умови утримання. Ознакою настання цього періоду є однакові розміри старих та молодих відростків.

Необхідно перемістити квітку у більш прохолодне місце, температура якого має становити до +15 градусів. Також місце має бути сухе. Оптимальним рішенням буде помістити квітку під тінь дерев у саду, або штучно створити тінь у приміщенні.

Пересадка

Квіти орхідея мільтонію рекомендується пересаджувати не частіше 2 разів на рік. Процедуру необхідно проводити тоді, коли починається цвітіння бутону, при цьому молоді відростки досягли позначки 5 см.

Виймаючи кореневу систему зі старого горщика, необхідно ретельно її очистити. При цьому потрібно бути максимально обережним, не можна допустити пошкодження коріння.

Дренаж викладається на дні нового горщика, потім на середині. Земля повинна бути пухкою, включати дрібні соснові тріски і подрібнене деревне вугілля. Після пересадки поливати квітку рекомендується лише через 2 доби. До цього моменту необхідно частіше змочувати листи водою.

Розмноження

Початкове вирощування рослина здійснюється за допомогою насіння, однак у зрілому стані набагато простіше проводити розмноження квітки вегетативним шляхом. На фото орхідеї мілтонія видно, що для вегетативного розмноження необхідно взяти відросток з дорослої втечі. Після цього його необхідно пересадити в окремий горщик. Цього цілком достатньо, щоб з невеликого відростка почала утворюватися коренева система.

Грунт повинен бути такий самий, як при пересадженні вже зрілої рослини. Однак полити необхідно одразу, але небагато.

Фото орхідеї Мільтонія