Орхідея зигопеталум: вирощування та догляд у домашніх умовах, як поливати, пересадка, фото

Цікавий огляд для початківців, з докладним описом, як вирощувати кімнатну орхідею зигопеталум. Багато фото квітки, цікаві факти вирощування в домашніх умовах.

Квіти орхідея зигопеталум відносяться до симпоїдального типу рослин. Має овальні та потовщені псевдобульби, довжина кожної становитиме від 5 до 7 см. На кожній з них може розташовуватися 2-3 листки.

Опис

Максимальна довжина квітконоса становить 50 см, на ньому може одночасно рости до 8 бутонів квіткових, діаметр кожного з них може досягати 7 см.

Бутони мають досить складну будову, вони складаються з опущених вниз пелюсток, при цьому чашники досить жорсткі та розчепірені. Їх колір коричневий із невеликими зеленими лініями.

Сама квітка має фіолетовий відтінок. Загальний опис квітки дозволить садівникам-початківцям точно визначити майбутнє місце розташування цієї унікальної рослини.

Догляд у домашніх умовах

Рослина орхідея зигопеталум по праву вважається одним з найвибагливіших до відходу з усіх різновидів орхідей. Цю квітку дуже легко вирощувати в домашніх умовах, не потрібно сильно коригувати рівень вологості та температуру кімнати.

У природному середовищі квітка чіпляється за дерева, ховаючись за його листя, куди майже не потрапляє сонце. Легка півтінь дозволяє розвиватися рослині планомірно. За впливу прямих сонячних променів на листових пластинах квітки утворюються опіки, що несприятливо позначається на цвітінні загалом.

Також необхідно розуміти, що у разі надлишку освітлення орхідея цілком може почати цвісти раніше часу, перш ніж квітконос повністю виросте і буде готовим до появи повноцінних бутонів. Це також може загрожувати деякими проблемами, щоб їх уникнути, орхідею потрібно буде підв'язувати, інакше вона травмує квітконос.

При ранньому цвітінні замість 8 і більш прекрасних бутонів, на їх місці з'явитися не більше 3, і згодом змінити цей фактор буде майже неможливо. Тому дуже важливо стежити за якістю та кількістю освітлення.

Щоб зрозуміти, чи підходить поточний рівень освітлення, потрібно переглянути листові пластини. Якщо вони темного, зеленого відтінку, то в кімнаті оптимальна кількість світла. Якщо ж листя стає світлим або починає офарблюватися в жовтий відтінок, значить світла занадто багато.

Температурний режим

Кімнатна рослина оптимально виростатиме при температурі вдень від +16 до +24 градусів за цельсієм. Вночі доби температура може опускатися не нижче +14 градусів. Інакше зростання сповільниться.

Вологість повітря

Оптимальними умовами для зростання буде кімната з низьким показником вологості повітря. Це дозволяє не стежити уважно за рівнем зволоження, в теплу пору року додатково обприскувати листя потрібно дуже рідко, особливо спекотні дні. У холодну пору року, якщо в кімнаті досить сухе та гаряче повітря, листя також потрібно іноді зволожувати.

Частота поливу

Розглядаючи питання як поливати квітку необхідно виділяти кілька стадій її зростання, в рамках яких частота та рясність процедур можуть сильно відрізнятися.

У період активного зростання в теплу пору року поливати потрібно часто і рясно. У періодах між процедурами грунт повинен встигати висохнути, проте не можна допускати пересихання.

Також не можна використовувати занадто багато води, при великій кількості вологи в грунті коренева система починає дуже швидко гнити, що призведе до засихання квітки.

Потрібно постійно зливати зайву вологу, яка накопичуватиметься в ємності під горщиком. У холодну пору року, коли квітка не росте так активно, як улітку, кількість поливів необхідно скоротити.

Тип ґрунту

Для посадки насіння орхідеї зигопеталум рекомендується використовувати спеціальний ґрунт для орхідей. Її характерною рисою є те, що вона складається з суміші кори сосни, подрібненого деревного вугілля і моху. При посадці не потрібно поглиблювати основу в ґрунт, оскільки це призведе до швидкого гниття кореневої системи.

При догляді в домашніх умовах також можна використовувати різноманітні добрива та підживлення. Вони дозволять рослині розвиватися більш активно та швидко, покращать її зовнішній вигляд та загальний стан. Внесення підживлення необхідно лише 1 раз, у період активного цвітіння, появи нових пагонів.

Внесення підживлення можливе в цей період до того моменту, поки не розкриється перша квітка. Після цього не рекомендується використовувати добрива, оскільки вони можуть зашкодити. Після того, як період цвітіння закінчився, можна знову починати регулярне внесення добрив доти, доки знову не з'являться нові пагони.

Пересадка

На фото орхідеї зигопеталум видно, що оптимальним періодом для пересадки є той момент, коли нові паростки досягли в довжину від 3 до 5 см, починають нарощувати власне коріння.

Часто пересаджувати квітку немає необхідності, процедура проводиться тільки в тому випадку, якщо стара ємність стала занадто маленькою і коренева система значною мірою з неї виступає.

Також пересадка допустима тоді, коли субстрат у горщику перетворився на потерть і потребує заміни. Більш просторий горщик із якісним ґрунтом будуть відмінним стимулом для подальшого зростання.

Якщо пересаджувати квітку до того моменту, як її паростки досягнуть оптимальної довжини, то квітконос приживатиметься дуже довго і болісно, в результаті чого цвітіння може взагалі не наступити. Це зумовлено тим, що різку зміну обстановки рослина розцінить як стресову ситуацію та засушить бутони, щоб підвищити виживання.

Період спокою

Подібний період настає у всіх різновидів орхідей. У випадку з зигопеталумом він починається в той момент, коли молоді псевдобульби почнуть дозрівати. У цей період догляд у кімнатних умовах потрібно трохи змінити.

Температура у приміщенні має бути від +15 до +18 градусів за цельсієм, потрібно скоротити кількість поливів. Оптимальним варіантом буде обприскування верхнього шару ґрунту, цього буде цілком достатньо.

Період спокою триває доти, доки не почнуть з'являтися нові паростки. З моменту появи температури в кімнаті повинна бути від +16 до +24 градусів, полив проводиться в звичайному режимі.

Фото Орхідеї зигопеталум