Венерина мухоловка або Діонея: 120 фото красивої квітки, правила догляду в домашніх умовах

Особливості догляду за хижою кімнатною рослиною венерина мухолівка. Багато красивих фото, правила поливу, пересадка, вибір горщика, полив.

Мало хто знає, що рослина венерину мухоловка має ще одну назву – Діонея. Належить вона до Росянкова. У дикій природі зустріти цю квітку можна на торф'яних болотах в Америці. Діонея вважається рідкісною рослиною і знаходиться на межі зникнення.

Останнім часом дуже популярне вирощування в домашніх умовах цієї незвичайної квітки. Любителі венериної мухоловки можуть спостерігати за хижою рослиною, яка ловить комах, що сіли на неї. Але не всім вдається забезпечити гарний догляд у домашніх умовах. На його успішне зростання впливає безліч різних факторів.

Опис квітки

Назва перекладається як «мишоловка». Швидше за все, помилку було допущено в описі квітки ботаніком, який займався вивченням рослини. Друга назва – Діонея – квітка отримала від грецької богині, яка була матір'ю Афродіти.

Венерина мухолівка любить високу вологість. Цвітінням радує кілька тижнів на рік. Зазвичай відбувається це на початку літа або наприкінці весни. Добре переносить як теплу, так і холодну температуру, якщо вона не опускається нижче 7 градусів вище за нуль.

Висота квітки досягає не більше 15 сантиметрів, а листя виростає відразу зі стебла по 4-7 штук одночасно. Пастки на венериній мухоловці з'являються лише тоді, коли квітка вже відцвіла.

Пастка являє собою дві стулки, які захлопуються тоді, коли на кімнатну рослину сідає комаха. Виділяється спеціальний сік, щоб залучити муху. Після того, як комаха спіймано, починає виділятися травний секрет, який допомагає переварити жертву. Зазвичай, процес затягується на 5-10 днів.

Після того, як комаха переварена, пастка відкривається знову для наступного видобутку. Усього пастка може поглинути 2-3 штуки, після чого починає відмирати.

Догляд за квіткою

Світло – венерина мухоловка любить яскраве сонячне проміння, але при цьому приміщення повинно обов'язково провітрюватися. Влітку можна виносити горщик на балкон: там йому буде дуже комфортно, тим більше що їжі на свіжому повітрі більше.

Під час відсутності сонця найкраще використовувати джерела додаткового світла, інакше венерина мухолівка почне страждати від його нестачі, через що у неї почне витягуватися листя

Температура – діонея любить тепло. Коли рослина знаходиться в активній стадії зростання, з'являються квіти венериної мухоловки, потрібне дуже тепле приміщення з температурою 20-30 градусів. У період спокою краще перенести квітку в підвал, тому що їй потрібне прохолодне середовище, де температура не підніматиметься більше 7-10 градусів вище 0

Багатьох цікавить, як поливати квітку, тому що в природних умовах рослина звикла до підвищеної вологості. Догляд у кімнатних умовах повинен здійснюватися лише дистильованою або кип'яченою водою. Водою під крана поливати категорично не можна. В ідеалі – дощова вода.

Квітка повинна рости в постійній вологості, тому слід стежити за цим особливо ретельно. Полив здійснюють у піддон. Нагору можна покласти мох, щоби земля тримала вологу і не висихала. Але й застою води у піддоні слід побоюватися.

Ідеальний варіант – покласти дренаж на дно, щоб він вбирав все зайве, а рослина в той же час залишалася у вологому середовищі. У теплу погоду потрібно частіше обприскувати квітку, у зимовий час обприскування припиняють

Венерина мухоловка віддає перевагу світлим, по можливості скляним горщикам. Вони коренева система не страждає від протягів і перегрівається від сонячних променів

Як пересаджувати квітку

На фото венериної мухоловки видно, що після покупки у магазині квітку краще пересадити. Земля там не найкращої якості і зазвичай служить тільки для того, щоб рослина нормально перенесла допродажний період. Якщо ж діонею вже було пересаджено, то наступну процедуру можна зробити за бажанням, особливих вимог до цього немає.

Для пересадки рослину потрібно обережно витягти зі старої ємності. Кореневу систему потрібно очистити від старої землі, по можливості промити очищеною водою. Після цього новий горщик викладається дренаж, а потім підготовлену грунтову суміш. Залишилося тільки помістити рослину в горщик і обережно присипати землею.

Утрамбування землі не потрібне, потрібно залишити, як є, і полити квітку водою. Адаптація до нового місця квітки проходитиме приблизно місяць. На цей час слід прибрати її в прохолодне затемнене місце, куди не проникають яскраві сонячні промені.

Годування квітки

Примітно, що квітка може харчуватися як самостійно, а й у участі людини. Для цього добре підійдуть будь-які комахи без твердого панцира. Також комаха не повинна бути гризучою, інакше вона пошкодить квітку. Не їсть венерина мухоловка та дощових хробаків.

Не намагайтеся нагодувати квітку м'ясом чи м'ясними виробами, від цього їй буде погано. Любить діонея мух, павуків та комарів.

Квітку не можна годувати, якщо:

  • Рослина хворіє або ослаблена
  • Рослина нещодавно була пересаджена
  • Рослина провела тривалий період у великій вологості або низькій температурі

Як можна розмножити квітку

Розмножується венерина мухоловка декількома способами:

  • Насіння
  • Живцюванням
  • Поділом

Насіння одержує вручну. Для цього потрібно самостійно запилити квітку, якщо все пройшло добре, через місяць утворюється коробочка з насінням. Приступати до посіву потрібно швидко, тому що дуже швидко насіння втратить свої властивості схожості.

Насіння достатньо розподілити на ґрунті з піску та сфагнуму. Поглиблювати, засипати їх субстратом не потрібно. Залишається тільки обприскати землю водою та поставити ємність під сонячні промені або штучне джерело освітлення.

Ґрунт повинен залишатися у вологому стані. Перші паростки з'являться за 2 тижні. Ще через цей проміжок часу можна окремо розсаджувати молодняк

При живці від дорослого куща відрізається лист і під кутом висаджується в готовий субстрат. Потрібно накрити лист якоюсь прозорою ємністю та поставити під освітлення. Приблизно через 3 місяці рослина піде активно в ріст, утворюючи нову поросль

Розподіл куща зазвичай роблять при пересадці. Тоді від великої рослини оброблять маленькі дочірні порослі і висаджують їх як самостійну квітку окремо.

Фото кімнатної рослини Венерина мухолівка