Дарлінгтонія (100 фото) – хижа рослина, правила догляду в домашніх умовах, пересадка, полив

Детальний огляд усіх особливостей хижої рослини дарлінгтонію. Інструкція з догляду в домашніх умовах, фото, цікаві факти, як поливати, підживлення, розмноження, пересадка.

Дарлінгтонія – унікальна рослина, що привертає увагу, з ефектним листям, що нагадує голову кобри. Цю рослину називають лілією кобри зі зрозумілих причин – її листя дуже нагадує голову кобри, що розширюється, побачити цей ефект можна на фото Дарлінгтонії.

Його кучеряве листя піднімається від основи рослини і закруглюється, утворюючи прикрите листя. Ці м'ясоїдні рослини мають не тільки чудовий зовнішній вигляд, але й ненаситний апетит, і вони харчуються як комахами, так і дрібними хребетними тваринами.

Лілія кобра часто росте окремими групами у заболочених місцях, позбавлених харчування. Опис квітки характеризують закрите листя, яке виділяє аромат, що приваблює комах, а потім дозволяє рослині збирати поживні речовини з пастки.

Потрапивши всередину, комахам важко втекти, і рослина також виділяє травні ферменти, які допомагають розщеплювати тваринний матеріал. Однак, на відміну від багатьох інших рослин-глечиків, лілії кобри не здатні збирати дощову воду, щоб упіймати видобуток.

Дарлінгтонія вважається справжньою унікальною рослиною, що володіє винятковою структурою і красою, цього представника можна зустріти як кімнатну рослину.

коротка інформація

Життєвий цикл: Витривала багаторічна рослина.

Висота: від 30 до 90 см

Батьківщина: Північна Америка.

Квіти: з весни на початок літа.

Деталі квітки: зелено-фіолетовий відтінок, квіти дарлінгтонії з прожилками без ямок, капюшоном.

Листя: Прямостоячий трубчастий лист зеленого кольору з червоними жилками з роздвоєним листом пурпурового, зеленого або жовтого кольору, прикріпленим до вершини.

Сіяти в ґрунт: Весна. Відстань від 15 до 30 див.

Сіяти у контейнер: Кінець зими – початок літа. Час проростання: від одного до трьох місяців. Температура 27 ° C. Використовуйте горщики, наповнені мохом сфагнумом. Поставте горщики у воду. Зачекайте рік, перш ніж пересаджувати дарлінгтонію у відкритий ґрунт ближче до кінця весни.

Вимоги та догляд: Вологий ґрунт.

Розмножуються: розподілом навесні або восени у більш теплому кліматі.

Різне: Плотоядна рослина. Для цвітіння рослин, що виросли з насіння, може знадобитися п'ять років. Рослина має загальну назву – рослини кобри через схожість листя з яскравою коброю.

Догляд

Для зростання рослин Дарлінгтонії потрібно теплий клімат, сонце і постійно вологі, болотяні умови, і це може бути важко, щоб відтворити догляд у домашніх умовах.

Вважається, що це рослини важко культивувати, особливо поза рідної місцевості. Щоб успішно вирощувати Дарлінгтонію у власному саду, необхідно якнайточніше імітувати її природні умови.

Світло

Лілії кобри найкраще ростуть як у відкритому сонці, і у півтіні. Вони процвітатимуть, коли коріння буде прохолодніше, ніж решта рослини. На яскравому сонці вони здаються коротшими і червонішими, тоді як в умовах півтіні ці рослини стають вищими і зеленішими.

Однак при догляді в кімнатних умовах дарлінгтонії необхідно збалансований і рівномірний розподіл світла, щоб її чашолистки були яскраво забарвлені.

Полив

Цілком можливо, що найважливішим елементом догляду за ліліями кобри є інформація про те, як поливати квітку. Ці рослини різняться на кшталт водопостачання, що вони отримують.

Дощова вода – завжди найкращий варіант, але для вирощування в домашніх умовах краще використовувати джерельну, дистильовану або очищену (за допомогою зворотного осмосу) воду. Лілії кобри чутливі до хімічних речовин та мінералів, що містяться у водопровідній воді.

Ці рослини також воліють прохолодну воду, і деякі садівники навіть кладуть кубики льоду на ґрунт і дають їм розтанути, щоб додати додаткову вологу та охолодити коріння рослини. Це особливо важливо у літні дні.

Хоча правильний полив важливий для успішного вирощування рослин, грунт також має бути підходящим. Багато садівників вибирають торф'яний мох, перліт або пемзу, щоб створити грунтову суміш, яка дозволяє трохи охолодити кореневу систему.

Температура та вологість

Хоча вони вимагають нижчих температур, рівень вологості не обов'язково вплине на зростання Дарлінгтонії. Тим не менш, рекомендується підтримувати рівень вологості близько 50 відсотків, щоб запобігти висиханню рослини.

Дарлінгтонія погано почувається при надмірно високих температурах і віддає перевагу місцям з нижчими температурами вночі.

Добрива

Плотоядна рослина лілії кобри не потребує добрив, оскільки вона харчується, поїдаючи комах та інших шкідників.

Розмноження

Розмноження можна проводити шляхом зрізання столонів цих рослин, що дасть більше нирок, що вижили, в порівнянні з посадкою насіння. Це також призводить до появи більшої та здорової породи рослин.

Можна також використовувати насіння, але його потрібно зберігати в холодильнику до першого кварталу року (переважно лютого), а потім висаджувати при низьких температурах.

Дарлінгтонія, як і багато м'ясоїдних рослин, любить рости в болотистих умовах, тому при вирощуванні насіння середовище має бути весь час насиченим, для цього поставте горщики у воду.

Насіння слід висівати на поверхню моху сфагнуму в горщиках, вони проростуть через один-три місяці. Для зростання розсади рослинам-глечикам потрібні постійні умови температури близько 26 градусів за Цельсієм і світлом.

Після вкорінення їх можна пересаджувати на відкритому повітрі в затінену заболочену частину саду на глибину близько 2 см у воді. Грунт, в якому вони знаходяться, повинен бути завжди насиченим.

Обрізка

Лілії кобри не знадобиться широка обрізка, але ви можете обрізати мертві стебла і листя в міру необхідності.

Вирощування у контейнерах

Оскільки при вирощуванні Дарлінгтонії такі важливі прохолодні температури, вам слід вибрати контейнер для рослин світлого кольору та з належним дренажем.

Пластикові горщики, теракотова глина і глазурована кераміка – це прийнятні варіанти, якщо обраний вами контейнер не поглинає тепло.

Фото Дарлінгтонії